Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie kuś złodzieja

Kradzież cennych rzeczy z samochodu może przyprawić o zawrót głowy. Jednak wystarczy pamiętać i przestrzegać kilku zasad, aby złodziei nie prowokować, tym samym uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie ostrzega, by nie zostawiać w samochodzie, w widocznym miejscu  żadnych cennych i wartościowych przedmiotów. Kiedy opuszczamy swój pojazd zostawiając w widocznym miejscu cenne przedmioty lub niedostatecznie zabezpieczając samochód prowokujemy złodzieja, który zachęcony łatwą możliwością wzbogacenia się dokonuje kradzieży.

- Trzeba mieć świadomość, że zawsze może znaleźć się ktoś, kto zachęcony widokiem telefonu, laptopa lub innego sprzętu pozostawionego w samochodzie, wybije szybę i ukradnie to, na czym może się wzbogacić – mówi mł. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Ostatnia taka kradzież miała miejsce w ubiegłym tygodniu w Kończycach Małych. - Nieznany sprawca pod osłoną nocy włamał się do dwóch samochodów marki Opel. Z zaparkowanych samochodów skradziono elektronarzędzia. W obu przypadkach straty wyniosły kilka tysięcy złotych – dodaje rzecznik prasowy komendy w Cieszynie.

Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów warto  przestrzegać kilku podstawowych zasad.
Po wyjściu z  samochodu sprawdzić, czy wszystkie  okna są domknięte a klapa bagażnika zatrzaśnięta, włączyć alarm lub inne posiadane zabezpieczenia, nie pozostawiać torebek, neseserów, plecaków i innych rzeczy wartościowych na fotelu pasażera czy kanapie z tyłu samochodu. Musimy też pamiętać że opuszczając samochód należy zabrać ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: