Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie klikaj w linki!

Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail do „zaktualizowania konta pocztowego” nie klikaj w linki. Grozi to bowiem blokadą komputera i utratą danych osobowych, a także przejęciem kontroli nad kontem bankowym.

Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które w ostatnich dniach otrzymują użytkownicy Internetu. Oszuści powołując się na względy bezpieczeństwa zachęcają do „zaktualizowania konta pocztowego”, by moc w dalszym ciągu korzystać z posiadanego adresu e-mail. Kliknięcie w otrzymany link może mieć fatalne w skutkach konsekwencje. Od zainfekowania komputera, które w konsekwencji może wykraść dane osobowe i zablokować komputer, po utratę pieniędzy z konta bankowego.

- Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem. Skontaktuj się z najbliższą jednostką policji. W przypadku zablokowania komputera pomocy możesz też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.- ostrzegają policjanci.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-06 17:46:47
Pogromca pogromców i cwaniaczków: "Kliknięcie w otrzymany link może mieć fatalne w skutkach konsekwencje". Niemal tak samo fatalne w skutkach konsekwencje może mieć zagłosowanie na kandydata PO-KO. Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji, który wprowadza do ustawy zasadniczej zapis, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Co na to Trzaskowski? Poprze projekt Dudy, czy zgłosi własny, wprowadzający dewio-homo-adopcję? No bo chyba ma zdanie na ten ważny temat i ma odwagę by przedstawić własne poglądy? Niewiarygodny kandydat opozycji przyzwyczaił nas do tego że ciągle kłamie i zmienia swoje zdanie. Niedawno zarzekał się że jest przeciwny adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. My dobrze pamiętamy co mówił jego zastępca Rabiej i jak Trzaskowski szedł na czele tzw. „Parady Równości”, której jednym z postulatów jest „pełna równość małżeńska z prawem do adopcji”. Nagle okazało się że zapisy programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego zostały zmienione. Stało się to dzień po tym, jak kandydat KO przyznał, że zgadza się z Andrzejem Dudą i nie popiera adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W punkcie mówiącym o związkach partnerskich deklarował dotąd wprowadzenie rozwiązań przewidzianych w ustawie proponowanej w poprzedniej kadencji. Teraz na stronie kandydata można przeczytać, że chodziło o inną kadencję Sejmu. Proponowane wówczas przez PO przepisy dawały partnerom m.in. możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, dziedziczenia po sobie oraz ustalenia obowiązku alimentacyjnego. W sprawie obniżenia wieku emerytalnego było to samo. Kogo on jeszcze chce nabrać na te swoje kłamstwa???
2020-07-06 17:50:22
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Dzisiaj o godzinie 21 w Końskich odbędzie się debata przed drugą turą wyborów prezydenckich. Przybędzie na nią Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję. Ciekawe czy na spotkanie dotrze Rafał Trzaskowski, który chciał się wymigać i próbował w zamian zorganizować debatę razem z TVN-szczujnią?
2020-07-06 18:39:38
Andrzej Dupa: jeden chawał kuja drugiego reklamuje, żenada
2020-07-06 18:56:39
Pogromca pogromców i cwaniaczków: No prawie bym zapomniał że w sprawie relokacji nielegalnych imigrantów ekonomicznych Trzaskowski również był za. Wolał wysokie socjale (takie jak w krajach UE) płacić afrykańskim i azjatyckim byczkom za siedzenie a przeciwny był programom społecznym takim jak np 500+, 13 emerytura. Już by ci tego palucha ucięli arabscy nachodźcy. Żeby tylko palucha... Pewnie i to co masz na karku gdybyś spróbował u nich wyjść z tęczową flagą.
2020-07-06 19:05:12
Andrzej Dupa: do tego jeden i drugi bawoł kuca
2020-07-06 19:16:56
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Do tego jeszcze sam sobie plusiki dodaje. Bo kto normalny zaplusowałby taki bełkot toksycznego farfocla
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: