Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie będzie pobłażania ostrzega policja

Śląscy policjanci już po raz kolejny wezmą udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy kwestujących w XX Finale WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy śląskich policjantów. Nie będzie pobłażania ze strony stróżów prawa dla sprawców wykroczeń, czy przestępstw.

Śląscy policjanci już po raz kolejny wezmą udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stróżów prawa będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach zbiórek pieniędzy. 

- Funkcjonariusze będą czuwać nad tym, czy kwesty są prowadzone przez osoby uprawnione. Zadbają także o bezpieczny przebieg całego Wielkiego Finału – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie - W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych będzie wiele osób, także tych najmłodszych. Dlatego apelujemy, aby wolontariusze zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wolontariusze powinni unikać miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych, poruszając się raczej głównymi traktami, gdzie częściej można spotkać przechodniów. Nie powinni chodzić sami, a raczej w towarzystwie kolegi lub koleżanki i wspólnie kwestować. Przypominamy, że młodzież do lat 16 może zbierać pieniądze tylko pod opieką osób pełnoletnich.

...Jeśli jesteś wolontariuszem nie wdawaj się w długie dyskusje z obcymi, gdyż inni mogą cię obserwować i wykorzystać twoją nieuwagę. Jeżeli widzisz, że w twoim otoczeniu dzieje się coś niepokojącego, poproś o pomoc najbliższy policyjny patrol lub kogoś dorosłego. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj puszki z pieniędzmi bez nadzoru, gdyż złodzieje tylko na to czekają– radzi policja. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: