Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie bądźmy obojętni... to ważne

Nastały niskie temperatury, a te wiadomo są szczególnym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób dotkniętych bezdomnością oraz innych, potrzebujących ciepłego schronienia. Dlatego policjanci każdego roku sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, kanały ciepłownicze i inne miejsca, w których osoby mogą szukać schronienia przed mrozem.

- Wraz ze spadkiem temperatury policjanci wspólnie z innymi służbami i instytucjami większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, w których najczęściej szukają one schronienia przed zimnem. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu. Oprócz niebezpieczeństwa związanego z narażeniem na niskie temperatury, osoby te często tracą życie w pożarach lub w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki – wyjaśniają cieszyńscy mundurowi. Miejsca te sprawdzają mundurowi, aby w razie potrzeby pomóc narażonym na działanie niskich temperatur

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję o przypadkach, w których ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987 oraz z policyjnej platformie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-25 15:28:38
koszor: Jest sporo osób, które same takie życie wybrały. Znam kilka. Nie chcą pomocy, zmian, normalności.
2023-11-26 09:11:51
Marx.: koszor brawo ty, prezentujesz klasyczną postawę głęboko wierzącego polskiego chrześcijanina patrioty - a ze swoim obrzydzeniem do normalności jedziesz na jednym wózku z tymi o których te brednie wypisujesz
2023-12-01 12:12:13
tuluza: Marx : to ty wypisujesz totalne brednie ! Nie masz pojęcia o problemie więc nie zabieraj głosu !! Co tu wypisujesz o chrześcijaństwie ? Ilu bezdomnym, potrzebującym pomocy pomogłeś. Jestem pewien, że Nikomu ! Wielu osobom bezdomnym pomogłem, znam to środowisko ! Większość tak żyje na własne życzenie ! Wolą alkohol, spanie gdzie się da, to im odpowiada i taka jest prawda ! Nie chce im się pracować, a większość to młodzi ludzie i takie życie wybrali.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: