Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nawet królowa angielska ma wyheklowaną bombkę!

Wisła pęka z dumy za sprawą Ewy Grosek. To właśnie ta artystka wykonała choinkowe bombki dla królowej angielskiej. Przekazał je Witold Sobków, ambasador RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który ma żonę pochodzącą z Wisły.

W Pałacu Buckingham w Londynie na jednej z bożonarodzeniowych choinek zawisną szczególne bombki. Zrobiła je Ewa Grosek, koronczarka z Wisły. – To zamówienie było sporym zaskoczeniem. Znam żonę ambasadora, która pochodzi z Wisły. To właśnie ona poprosiła, żebym wykonała taki prezent dla samej angielskiej królowej. Wykonałam projekt, spodobał się i  wyheklowałam – mówi portalowi OX.PL Ewa Grosek.


Jednak zadanie nie było łatwe. – Było sporo prucia i roboty na nowo. Każda z bombek składa się z kilku połączonych części. Wszystko musiało być idealne. Na każdą z baniek poświeciłam tydzień czasu pracy – dodaje artystka.


Bobki z koronki powlekają szklane przezroczyste bańki. Wzór zdobiący jest inspiracją tego znanego z Koniakowa. Na górze pani Ewa wyhelkowała koronę. Ta zdobi czoło bombki.


Na prośbę pani ambasadorowej upominki zostały przesłane do Anglii, a wczoraj – 14.11.2012r. zostały przekazane Elżbiecie II. Podczas audiencji ambasador Witold Sobków opowiedział Królowej o podarunkach, o tym, że pochodzą z Wisły z polskich gór.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: