Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nasi rywalizowali w Villach

Co prawda, większość kibiców (o ile nie wszyscy) z uwagą śledzą poczynania w Innsbrucku, gdzie właśnie przebiegają Mistrzostwa Świata, ale nie możemy zapomnieć również o młodych adeptach, który w ten weekend skaczą w Villach. Jak wypadli biało-czerwoni w pierwszym konkursie?

Pierwsza seria sobotniego konkursu FIS Cup, w austriackim Villach, wskazywała, że Tomasz Pilch będzie walczył o podium, gdyż na półmetku rywalizacji plasował się na piątym miejscu. Niestety, wiślanin pogorszył się w drugim skoku o ponad dziesięć metrów i spadł do drugiej "10". 18-latek nie był nawet najlepszym polskim skoczkiem podczas dzisiejszych zmagań, gdyż wyżej uplasował się Adam Niżnik, który zamknął czołową "10". Po punkty sięgnęli także Kacper Juroszek (24.) oraz Mateusz Gruszka (28.). Wiktor Pękala zakończył konkurs na jednym skoku, plasując się po pierwszej serii na 36. miejscu.

Ze zwycięstwa radował się Andreas Wank, który miał 8,5 pkt. przewagi nad drugim Stefanem Rainerem, co należy uznać za sporą różnicę, gdyż rywalizacja przebigała na skoczni normalnej (HS 98). Podium uzupełnił Johannes Schubert.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Villach, który zarazem jest ostatnim w aktualnym sezonie FIS Cup.


AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: