Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nasi maturzyści najlepsi


Okazuje się, że maturzyści z powiatu cieszyńskiego napisali egzamin dojrzałości najlepiej w województwie śląskim. Zdawalność matury w szkołach publicznych dla młodzieży, gdzie organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński wynosi 86,09 %.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie ogłosiła informacje o wynikach egzaminu maturalnego w 2011r. dla województwa śląskiego.

Zdawalność matury w  szkołach publicznych w naszym powiecie dla młodzieży i dorosłych,  wynosi 84,94 % i też jest najwyższa w województwie. Zdawalność matury w szkołach publicznych dla młodzieży, gdzie organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński wynosi 86,09 %.

Natomiast zdawalność matury w szkołach publicznych i niepublicznych w powiecie cieszyńskim wynosi 83,32% i jest druga w województwie śląskim po wyniku powiatu lublinieckiego, który wynosi 84,01 %.

- Gratuluję takich  świetnych wyników młodzieży, nauczycielom i dyrekcjom naszych szkół. Wyniki ogłoszone przez OKE potwierdzają wysoki poziom kształcenia w naszych szkołach, co może być przydatne dla niezdecydowanych, którzy jeszcze nie wybrali szkoły ponadgimnazjalnej  w rekrutacji na rok szkolny 2011/2012. - powiedział Czesław Gluza  Starosta Cieszyński.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: