Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czy w Gminie Goleszów powstanie żłobek ?

Babcia czy żłobek? Wielu rodziców zastanawia się, który z tych wariantów wybrać. Wejście w życie ustawy dotyczącej opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech stworzyło nowe możliwości organizacji żłobków oraz innych form opieki nad naszymi milusińskimi.

Jeśli zastanawiasz się nad powrotem do pracy i szukasz rozwiązania dotyczącego opieki nad Twoim dzieckiem, ta wiadomość może cię zainteresować - .Gmina Goleszów, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rodziców, rozważa możliwość utworzenia żłobka.

- Z pewnością żłobek to tańsza forma opieki niż niania – mówi pani Izabela, mama 8-miesięcznego Jakuba – Plusem jest również to, że w grupie osób nasz maluszek uczy się zasad współżycia z innymi dziećmi. Wierszyki, piosenki, zabawy – na to wszystko mają czas wykwalifikowane opiekunki. Babcia nie zawsze ma siły i cierpliwość. Niestety są również minusy posyłania dziecka do placówki. Żłobek to wylęgarnia rozmaitych infekcji. Kiedy dziecko zachoruje, a na początku tak się dzieje bardzo często (przynajmniej u mnie tak było zanim dziecko się uodporniło), co chwilę zmuszona byłam brać wolne w pracy. Uważam jednak, że żłobek był dobrym wyborem, chociaż początkowo miałam wiele wątpliwości.

Czy w Gminie Goleszów powstanie żłobek? - to zależy od samych zainteresowanych...

- ...aby powstanie tego typu placówki na terenie naszej gminy było celowe, musimy posiadać wiedzę na temat potrzeb naszych mieszkańców – czytamy na stronach Urzędu Gminy Goleszów.

Zainteresowane osoby mogą przekazać informację w tym zakresie zwracając się do Inspektora ds. Oświaty i Sportu UG. -  Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie przygotować dla Państwa najlepszą i najpełniejszą ofertę opieki nad Waszymi najmłodszymi pociechami...- informuje gmina.

Z pewnością decyzja o posłaniu dziecka do żłobka, jest decyzją indywidualną i rodzice muszą się z nią zmierzyć sami. Ważne, że istnieją alternatywy z których możemy skorzystać.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: