Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Narodowe Czytanie w Cieszynie

W sobotę 9 września br., Biblioteka Miejska w Cieszynie, po raz kolejny, będzie organizatorem NARODOWEGO CZYTANIE W CIESZYNIE, przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej akcji. Lekturą tegorocznej edycji będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Uroczyste otwarcie wydarzenia odbędzie się o godzinie 10.00 przed siedzibą Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ulicy Głębokiej 15. W programie znajdą się m.in.: inscenizacje fragmentów powieści przygotowane przez młodzież pracującą pod opieką Joanny Litwin, występ taneczny i wokalny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, mały kiermasz ludowych smaków oraz wykład Katarzyny Słupczyńskiej pt. „Rody Korczyńskich i Bohatyrowiczów – ich wspólna historia”.
Motywem przewodnim Narodowego Czytania w Cieszynie będzie tradycyjnie głośne czytanie przez samorządowców i mieszkańców fragmentów powieści „Nad Niemnem”.

Również 9 września, o godzinie 13.00 w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (sala konferencyjna, II p.), odbędą się rodzinne warsztaty plecionkarskie pn. „Coś plotą”, które poprowadzi Stowarzyszenie Serfenta. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona! Bezpłatne wejściówki na warsztaty będzie można odebrać przed imprezą w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (parter).

Zaraszamy do udziału w wydarzeniu! Do słuchania…, oglądania…, a przede wszystkim do wspólnego, publicznego czytania fragmentów przepięknej powieści E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”. - Na aktywnych uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki! Do zobaczenia! – zachęca organizator.

Narodowe Czytanie w Cieszynie odbędzie się w ramach projektu „Nad Niemnem. Nad Olzą – happening czytelniczy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2023.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-05 20:51:50
Oko: Nie czas na Orzeszkową, czytajmy Szewczenkę. Jesteśmy to winni bojujacym za swoją i nasza wolność, braciom ze Wschodu.
2023-09-06 08:43:44
suski: Szewczenki nie znam, ale Orzeszkowa to faktycznie glut - do młodych: zanim wam szkoła i kościół mózgi do reszty zlasują czytajcie i słuchajcie Andrzeja Dragana i Richarda Dawkinsa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: