Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Strumieniu dziękowali za plony

Koniec sierpnia i początek września to tradycyjny czas uhonorowania ciężkiej pracy rolników i podziękowania za żniwa. W Gminie Strumień w tym roku Święto Plonów odbyło się 3 września w Bąkowie.

 

  Funkcję gazdów pełnili Pani Paulina Wacławik i Pan Stanisław Pietrzyk.  Uroczystości rozpoczął barwny korowód, a wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich miejscowości w gminie, partnerzy transgraniczni z Czech i Słowacji, a także delegacja z Francji.

Obrzęd dożynkowy otwierający wydarzenie, zaprezentował Zespół Regionalny Strumień.  Życzenia wszystkim gospodarzom, rolnikom, sadownikom z okazji święta plonów złożyli Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń i Sołtys Bąkowa Barbara Maślanka. Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Bąkowie Ks. Jan Palka oraz Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu Pastor ks. Karol Macura, poprowadzili modlitwę dziękując Bogu za plony, a rolnikom za trud pracy.

Słowa szacunku i wdzięczności rolnicy usłyszeli także z ust zaproszonych gości, którzy licznie przybyli na uroczystość, wśród których znaleźli się posłowie i senatorowie. Nie zabrakło także Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka wraz z radnymi powiatu cieszyńskiego.

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: