Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Narodowe Centrum Kultury wyróżniło cieszyńską Bibliotekę

Projekt "Małe opowieści" cieszyńskiej biblioteki znalazł się w „złotej dwudziestce” najciekawszych inicjatyw wybranych przez Narodowe Centrum Kultury do IX Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Głównym celem Giełdy jest wymiana doświadczeń związanych z realizowanymi projektami, aktywizującymi społeczności lokalne w całej Polsce. Stąd kluczowym punktem programu będą prezentacje dobrych praktyk, w tym również cieszyńskiej biblioteki. - To bardzo duże wyróżnienie, bowiem wybierano projekty realizowane nie tylko przez biblioteki, ale także domy kultury, muzea i stowarzyszenia z całej Polski – komentuje Izabela Kula – dyrektor Biblioteki. - Już w październiku na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Kielcach opowiemy jak animujemy lokalną społeczność wokół obrazów i słów, zaprezentujemy nasze słowno-animacyjne działania - "Krokodyla w Cieszynie" i "Filmową Kronikę Kobiet" – dodaje Ilona Majewska, specjalistka ds. edukacji medialnej Biblioteki Miejskiej i koordynatorka obu projektów.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowego Centrum Kultury, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury.

(red.mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: