Najlepszy spośród biało-czerwonych

Skoczkowie narciarscy mają za sobą sobotnie zmagania w Rasnovie w ramach Letniego Grand Prix. Spośród reprezentantów Polski najwyżej został sklasyfikowany Kacper Juroszek (na zdj.).

Punktuje we wszystkich tegorocznych konkursach Letniego Grand Prix, w których wystąpił. Kacper Juroszek dwukrotnie awansował do rundy finałowej w Courchevel, a w Szczyrku zajął 23. miejsce. Wynik ten powtórzył w sobotnie popołudnie w Rasnovie, dzięki czemu powiększył swój dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix.

Juroszek w pierwszej serii konkursowej uzyskał 86,5 metra i zajmował 21. pozycję na półmetku zmagań. Istebnianin wylądował półtora metra dalej w rundzie finałowej (88 m) i zawody ukończył na 23. miejscu. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego był jedynym Polakiem, który punktował w sobotnim konkursie na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97).