Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czy Targi wrócą na rynek?

Czy Targi Staroci wrócą na cieszyński Rynek?

Cieszyńskie Targi Staroci to impreza ciesząca się dużym powodzeniem sprzedających, jak i kupujących. Można na straganach znaleźć nie tylko stare sprzęty, ale też obrazy, antyki, książki itp. Z powodu remontu cieszyńskiego rynku Targ Staroci został od wiosny 2022 przeniesiony na Targowisko rolno-spożywcze na ul. Stawowej. Targi Staroci przeniesione

Skoro Rynek już został wyremontowany – czy stragany wrócą do centrum miasta?

- Do końca roku - czyli - jeśli pogoda pozwoli - w październiku i listopadzie - targi będą odbywać się w bieżącej lokalizacji, na targowisku miejskim. Trudno na dziś powiedzieć, czy wrócą na rynek, nie jest to jednak wykluczone. Będzie to zależeć w głównej mierze od organizatorów - Cieszyńskiego Klubu Hobbystów oraz samych wystawców, mamy bowiem sygnały, iż obecna lokalizacja im odpowiada - mówi nam Dyrektor COK Dom Narodowy, Adam Cieślar.

Czy nowa lokalizacja podwyższyła frekwencję na Targu Staroci?

 - Szacunkowo - wzrost ilości wystawców o 30%, przestrzeni wystawienniczej jest więcej, stoiska są zadaszone - sposób prezentacji lepszy, również w gorszych warunkach pogodowych niż na rynku. Wśród kupujących dominują osoby zainteresowane konkretnym zakupem, zmniejszyła się liczba przypadkowych przechodniów. Rynek miał jednak - pomimo wielu, również komunikacyjnych utrudnień (parkingi, organizacja sprzedaży i dojazdu) - taką zaletę, że można było trafić na Targi spacerując, wychodząc z kościoła, odwiedzając Cieszyn turystycznie. Tego na targowisku nie ma – zauważa Adam Cieślar.  

 Najbliższy Targ Staroci w Cieszynie odbędzie się 1 października na Targowisku na ul. Stawowej.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: