Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsze wakacje w Pierśćcu

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zofii Kossak w Pierśćcu zajęła drugie miejsce w województwie, w konkursie poświęconym najlepiej zorganizowanemu wypoczynkowi letniemu w miejscu zamieszkania. Konkursowi patronował Wojewoda Śląski, Komendant Wojewódzki Policji, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Śląski Kurator Oświaty.
Już po raz trzeci został przeprowadzony konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni w miejscu zamieszkania- lato 2012 pt. „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”. Konkurs jak co roku był adresowany do organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Spośród nadesłanych fotoreportaży komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze prace. Drugie miejsce zajęła szkoła z Pierśćca. Wczoraj, w poniedziałek przedstawiciele placówki odebrali w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim
 
Choć te półkolonie trwały tylko dwa tygodnie, to zajęć było bardzo dużo. Cieszę się, że to wszystko tak wyszło dobrze, bo pierwszy raz taką zorganizowaną formę wypoczynku organizowaliśmy po raz pierwszy – przekonuje Joanna Radwan - Kmiecik, anglistka z pierścieckiej szkoły.

Całość zajęć finansowała Gmina Skoczów oraz Rada Sołecka. Rodzice dorzucali się tylko 2 złote za każdy dzień pobytu dziecka.

Jak się okazało, chętnych na zajęcia było bardzo wielu. 25 miejsc zapełniło się praktycznie od razu. Nic dziwnego, mimo że zajęcia organizowane były przez szkołę, to takie formy spędzenia wolnego czasu dzieciakom odpowiadały. Wyjścia do lasu, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazdy do kina i na basen – zajęć było wiele dodaje Kmiecik.
 
 
 
Dobra dokumentacja fotograficzna wszystkich zajęć sprawiła, że szkoła w Pierśćcu została tak wysoko wyróżniona. Teraz dzieciaki mają nadzieję, że i w przyszłym roku odbędzie się kolejna taka akcja wakacji w szkole. Te letnie zajęcia były ekstra – wspomina letnie zajęcia dziewięcioletni Mateusz.
 
 
 
 
W nagrodę szkoła otrzymała wielki wór sprzętu sportowego. Były to m.in. piłki do koszykówki, nożnej i siatkówki a także zestaw do badmintona. Na pewno wszystko się przyda, bo w szkole zawsze jest deficyt takiego sprzętu – dodaje Kmiecik.
 
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Świetlica Terapeutyczno-Środowiskowa z Czerwionki Leszczyn. Trzecie miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 18 im. Wł. Broniewskiego z Dąbrowy Górniczej.
 

Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: