Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa pełna inspiracji

To z ich rąk wyłaniają się nieprawdopodobne kształty i kolory, które tworzą zachwycającą całość. Dowodem na to, że niepełnosprawność wcale nie musi oznaczać wykluczenia, a wręcz przeciwnie - jest pełna inspiracji i pomysłów - może być chociażby wernisaż wystawy plenerowej, prezentującej prace plastyczne oraz fotografie wychowanków Dziennego Ośrodka Wsparcia w Cieszynie.

Pełne koloru, wyrazu i pasji... tak w skrócie można opisać prace plastyczne oraz fotografie, które zagościły w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

„Inspiracje regionem” to wystawa plenerowa na którą złożyły się wyjątkowe prace. Jej autorami są wychowankowie Dziennego Ośrodka Wsparcia, którzy tym razem posłużyli się obrazem, jako jednym z najefektywniejszych sposobów wypowiedzi.

Wystawa to również podsumowanie projektu pod nazwą „Kultura i sztuka to coś dla nas”. - Adresatami są podopieczni Dziennego Ośrodka Wsparcia w Cieszynie oraz "klubowicze" Stowarzyszenia „Więź”. W ramach projektu uczestnicy korzystali z kulturalnych i artystycznych form spędzania czasu wolnego oraz własnej aktywności na polu kultury i sztuki – wyjaśnia w rozmowie z portalem ox.pl Joanna Cichy, koordynator przedsięwzięcia – Były więc wyjścia do kina, teatru, spacer po cieszyńskich galeriach i wycieczka do Czech, by bliżej poznać historię i kulturę tej części Śląska Cieszyńskiego.

5 listopada w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej wystawione zostały prace, które powstawały w czasie plenerów malarskich. Swoje artystyczne poczynania przedstawiło ośmiu artystów. Wystawie towarzyszył pokaz multimedialny.

- Celem wszystkich działań była próba aktywizacji uczestników oraz wdrożenia w życie kulturalne i artystyczne. Chcieliśmy,  aby ten projekt był również alternatywą na miłe i pożyteczne spędzanie czasu wolnego – dodaje J. Cichy – Ważnym elementem było również zainteresowanie uczestników sztuką i kulturą oraz danie szansy na "wniknięcia" w środowisko, by osoby niepełnosprawne nie czuły się z niego wyparte, ale by były traktowane na równi z innymi.

Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć wystawy, mogą nadrobić zaległości odwiedzając cieszyńską Bibliotekę Miejską do 30 listopada.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: