Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najlepsze lato w wykonaniu Konderli

Letnie Grand Prix Kobiet w skokach narciarskich dobiegło końca. Finałowy konkurs miał miejsce na Vogtland Arenie, gdzie Nicole Konderla (na zdj.) po raz trzeci w tegorocznym cyklu sięgnęła po pucharowe punky.

Nicole Konderla oraz Kinga Rajda otrzymały powołania do Klingenthal i obie zawodniczki udanie przebrnęły przez piątkowe kwalifikacje. Obie także awansowały do rundy finałowej w dzisiejszym konkursie - Konderla po skoku na odległość 115 metrów, a Rajda uzyskała 107 m.

Niestety, Konderla nie nawiązała w drugiej serii do poprzedniej próby i wylądowała znacznie bliżej - 106,5 m - dzięki czemu zakończyła zmagania na 26. pozycji. Zaraz nad nią została sklasyfikowana Rajda, która z kolei znacznie się poprawiła (117 m).

Dla Konderli to najlepsza edycja Letniego Grand Prix w dotychczasowej karierze. Zawodniczka Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, pochodząca z Goleszowa, trzykrotnie plasowała się w czołowej "30" i z dorobkiem 22 punktów zajęła 43. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Tryumfatorką tegorocznego cyklu została Ursa Bogataj ze Słowenii.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

Post udostępniony przez KONDERLA Nicole (@konderlanicole)

Końcowa klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix Kobiet 2021:

1. Ursa Bogataj (SLO) 600 pkt., 2. Sara Takanashi (JPN) 320, 3. Marita Kramer (AUT) 272, 4. Silje Opseth (NOR) 265, 5. Nika Kriznar (SLO) 236, 6. Ema Klinec (SLO) 211, 27. Kinga Rajda 52, 43. Nicole Konderla 22, 54. Joanna Szwab 2

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: