Najlepsze lato w wykonaniu Konderli

Letnie Grand Prix Kobiet w skokach narciarskich dobiegło końca. Finałowy konkurs miał miejsce na Vogtland Arenie, gdzie Nicole Konderla (na zdj.) po raz trzeci w tegorocznym cyklu sięgnęła po pucharowe punky.

Nicole Konderla oraz Kinga Rajda otrzymały powołania do Klingenthal i obie zawodniczki udanie przebrnęły przez piątkowe kwalifikacje. Obie także awansowały do rundy finałowej w dzisiejszym konkursie - Konderla po skoku na odległość 115 metrów, a Rajda uzyskała 107 m.

Niestety, Konderla nie nawiązała w drugiej serii do poprzedniej próby i wylądowała znacznie bliżej - 106,5 m - dzięki czemu zakończyła zmagania na 26. pozycji. Zaraz nad nią została sklasyfikowana Rajda, która z kolei znacznie się poprawiła (117 m).

Dla Konderli to najlepsza edycja Letniego Grand Prix w dotychczasowej karierze. Zawodniczka Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, pochodząca z Goleszowa, trzykrotnie plasowała się w czołowej "30" i z dorobkiem 22 punktów zajęła 43. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Tryumfatorką tegorocznego cyklu została Ursa Bogataj ze Słowenii.