Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsi w turnieju BRD

SP Mnich i SP 2 Ustroń to najlepsze drużyny na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Te dwie drużyny zakwalifikowały się do finału turnieju okręgowego.

Zmagania uczestników turnieju na szczeblu powiatowym odbyły się 21 kwietnia 2022  w Szkole Podstawowej w nr 2 w Ustroniu. Turniej współorganizowały razem z cieszyńską drogówką Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bielska-Białej, który również ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczestniczącej w konkursie młodzieży. – W oczekiwaniu na poszczególne konkurencje Wydział Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, przygotował dla dzieci ciekawe stoisko, gdzie poprzez zabawę mogły się nauczyć podstawowych wiadomości dotyczących ratowania ludzkiego życia. Dzieci mogły w praktyce ćwiczyć takie umiejętności, jak ratowanie osoby, która się zadławiła bądź przeprowadzić resuscytację niemowlaka, korzystając ze specjalistycznego sprzętu wystawionego przez CPR. Młodzież też, dzięki szkolnej Radzie Rodziców ,Starostwu Powiatowemu w Cieszynie oraz Urzędowi Miasta w Ustroniu miała przygotowane ciepłe i zimne napoje oraz posiłki – informują cieszyńscy policjanci.

Do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie, którzy rywalizowali w dwóch grupach. W pierwszej z nich  konkurowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych z rocznika 2010 i młodsi, natomiast w drugiej młodzież z  rocznika 2007 i młodsi. Zgodnie regulaminem reprezentacja szkoły podstawowej w grupie I składała się z czteroosobowej drużyny, (2 dziewczynki i 2 chłopców) natomiast grupa II z trzyosobowej drużyny. Uczestnicy turnieju musieli posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kat AM (grupa II ) i legitymację szkolną, zmienne obuwie oraz własny kask ochronny.

– Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego: st.asp. Szymon Kaźmierczak, mł.asp. Przemysław Rak oraz mł.asp. Artur Górny. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził i ocenił ratownik medyczny Janusz Głaz. Sędzią Głównym turnieju był asp. sztab. w st. spocz. Jerzy Górny – informuje rzecznik prasowy KPP Cieszyn, st. asp. Krzysztof Pawlik.

Zacięta rywalizacja uczniów szkół podstawowych rozpoczęła się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Zmagania kończyły się zaprezentowaniem praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które oceniał ratownik z bielskiej grupy PCK.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Grupa I

SP Mnich

SP 1 Ustroń

SP Marklowice Górne

SP 1 Iskrzyczyn

SP 3 Skoczów

SP Istebna

 

Grupa II

 SP 2 Ustroń

 SP Mnich

 SP 6 Ustroń

 SP Dębowiec

 SP Zebrzydowice

 SP 1 Cieszyn

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem w grupie I okazał się Kajetan Rajba, z kolei w grupie II zwyciężył Dominik Pinkas.

Wszystkie drużyny odebrały okazałe puchary i nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bielska-Białej  dyplomy i upominki.

Zwycięskie drużyny awansowały do kolejnego etapu – okręgowego.

 

mat.pras./red.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: