Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najechał na policjanta

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj z udziałem policjanta cieszyńskiej komendy. Około ósmej rano na drodze ekspresowej S1 na policjanta wydziału ruchu drogowego najechał samochód ciężarowy. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.
We wtorkowy ranek policjanci Ruchu Drogowego prowadzili kontrole pojazdów na drodze S1 tuż przed przejściem granicznym w Boguszowicach. Radiowóz i policjanci znajdowali się na zatoczce, na niej też parkowały dwa samochody ciężarowe, których kierowcy odpoczywali w kabinach. Samochód policyjny ustawił się za tymi pojazdami, policjanci natomiast w ramach kontroli zatrzymywali pojazdy. - mówi Ireneusz Korzonek zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.
 
Po półgodzinnym postoju na miejscu kontroli, jeden z policjantów otworzył bagażnik, chciał wyciągnąć dokumenty. W pewnym momencie kierowca jednego z samochodów ciężarowych odpalił silnik i zaczął cofać. Nie widział ani radiowozu ani policjantów. Cofając najechał na jednego z policjantów, który ratował się wskakując do otwartego bagażnika. Jednak noga, której nie zdążył schować została zmiażdżona przez cofający wóz. - dodaje Korzonek.
Drugi z policjantów zaalarmował kierowcę o znajdującym się z tyłu pojazdu jego koledze, mimo to ciężki wóz jeszcze przez kilka metrów pchał radiowóz. Poszkodowany policjant z urazem nogi został przetransportowany do cieszyńskiego szpitala.
 
 
 
Jak dodaje Ireneusz Korzonek, kierowca samochodu ciężarowego, najprawdopodobniej po drzemce, uruchomił silnik i rozpoczął jazdę - Nie sprawdził co i kto znajduje się wokół jego pojazdu. Na szczęście mimo poważnego urazu, policjant będzie mógł chodzić.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: