Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Darowizna od PKP - jest szansa

Istnieje szansa na to, by Cieszyn otrzymał w formie darowizny dworzec PKP wraz z przyległym terenem. Warunkiem jest zgoda Rady Miejskiej. W miniony czwartek (29 listopada) przyjęto uchwałę intencyjną.

Za projektem uchwały w sprawie przejęcia przez Gminę Cieszyn terenów PKP zlokalizowanych przy ulicy Hajduka w Cieszynie opowiedzieli się wszyscy radni. Projekt więc został przyjęty jednogłośnie.

Porządek listopadowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna został uzupełniony o dwie uchwały. Jedna z nich dotyczyła przyjęcia przez Gminę Cieszyn terenów PKP zlokalizowanych przy ulicy Hajduka.

- Istnieje szansa na otrzymanie darowizny od PKP zarówno w postaci dworca jak i przyległego terenu, jednakże z procedur, jakie stosuje Spółka PKP wynika, iż winna być podjęta uchwała intencyjna rady właściwej terytorialnie dla nieruchomości, która ma być przedmiotem darowizny. Stąd propozycja by podjąć taką uchwałę... - .podkreślał prosząc o uzupełnienie porządku obrad Jan Matuszek, zastępca burmistrza Cieszyna - Uchwała ma specyficzne brzmienie bowiem dwa słowa 'nieodpłatnie" i "równocześnie" są jej podstawowymi elementami wskazującymi na rodzaj transakcji i sposób jej zdeterminowania...

Uchwala została podjęta jednogłośnie, wydaje się więc, że już nic nie stoi na przeszkodzie, by dworzec PKP trafił "do rąk' Gminy Cieszyna. -  W sprawę mocno zaangażował się również senator Tadeusz Kopeć.  Dysponuję pismem, w którym senator informuje o tym, że spotkał się z dyrektorami PKP i "wynegocjował życzliwość" na załatwienie sprawy  i przekazanie terenów na rzecz Cieszyna w formie darowizny... – poinformował radnych podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna - Bolesław Zemła.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: