Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagroda im. Ks. Londzina wręczona

Anna Jakubiec, społeczniczka z gminy Buczkowice, została laureatką kolejnej edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina. Wśród nominowanych, znalazł się m.in. Józef Niesyt z gminy Jasienica czy jaworzańska Ochotnicza Straż Pożarna.

 

Nagroda Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina została ustanowiona w 1999 roku dla podkreślenia zasług i dokonań wybitnego działacza pochodzącego z Zabrzega, ks. prałata Józefa Londzina. Sama nominacja jest prestiżowym wyróżnieniem.

Zgodnie z regulaminem samorządy miast i gmin nominują do niej osoby nieprzeciętne, wyjątkowe, wyróżniające się w dziedzinie kultury i sztuki, sportu czy turystyki, nawiązujące swoją pracą i postępowaniem do idei księdza J. Londzina, nastawionych na pomoc bliźnim i bezinteresowną pracę społeczną. Nagroda przyznawana jest corocznie w listopadzie w związku z obchodami Święta Niepodległości. Może mieć charakter indywidualny lub zbiorowy. Nominacje przygotowują samorządy gmin powiatu bielskiego, a wyboru laureata dokonuje, kapituła powoływana przez starostę bielskiego na okres 5 lat.

Uroczyste ogłoszenie wyników XXIV edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina odbyło się w miniony piątek, 3 listopada w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

- To jest święto ludzi, którzy na co dzień poświęcają swój czas dla innych, nie dbając o poklask nie licząc na gratyfikacje. Dzięki wsparciu samorządów gmin, które wyłuskują takie osoby możemy je pokazać i podziękować im. Już sama nominacja, a dotychczas mieliśmy niemal 240 kandydatów do nagrody jest wyróżnieniem- mówi starosta bielski, Andrzej Płonka.

W tym roku laureatką nagrody została Anna Jakubiec - inicjatorka wznowienia przed 23 laty działalności Koła Gospodyń Wiejskich w swojej miejscowości – Kalnej.

Do nagrody nominowana była również OSP Jaworze - Straż Pożarna na terenie gminy Jaworze założona została w 1873 roku, w związku z czym w b.r. obchodzi piękny jubileusz 150-lecia.

Z kolei z gminy Jasienica nominację otrzymał Józef Niesyt - gawędziarz, autor skeczów i scenek z życia wsi na Śląsku Cieszyńskim.

 

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: