Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zgliczyńska stanęła na podium!

Miłe wieści napłynęły do nas z bytomskiej Hali na Skarpie, gdzie odbył się Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego. Alicja Zgliczyńska, reprezentująca barwy cieszyńskiego klubu, sięgnęła po srebrny medal.

Bytom gościł bisko 400 zawodników z całego kraju w ramach IX Memoriału im. Józefa Wiśniewskiego, który zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Polski juniorów młodszych w judo. W Hali na Skarpie z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Alicja Zgliczyńska. Zawodniczka KS Cieszyn wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 48 kg.

Jej kolega klubowy – Patryk Spyra (60 kg) – odpadł w pierwszej rundzie repasaży. - Wziął udział w rywalizacji na takim poziomie, co samo w sobie jest ogromnym osiągnięciem. Postawa na macie była bardzo dobra, zabrakło nieco doświadczania, obycia i szczęścia – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. W tej samej kategorii wagowej wystąpił Maciej Szadorski z Akademii Sparta Skoczów – z rywalizacji odpadł w III rundzie repasaży.

Spośród zawodników skoczowskiego klubu z najlepszej strony zaprezentował się Szymon Staniek, który otarł się o podium w kat. 73 kg, zajmując 5. miejsce. Jan Słobodzian (81 kg) odpadł z rywalizacji w II rundzie, a Anna Muras (57 kg) poniosła porażkę w I rundzie.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: