Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagrali jak szkolą na radnych

Film jest dostępny na Youtube i obrazuje klimat i atmosferę, jakiej można doświadczyć podczas Szkoły Radnych XXI wieku, organizowanej przez Transgraniczne Centrum Wolontariatu w Cieszynie.

Już jutro, w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego kolejny z zaplanowanych czterech zjazdów szkoły. Tym razem z wykładem przyjedzie Prezydent Katowic Piotr Uszok. – Pan Piotr ma ogromne doświadczenie samorządowe i jakby na to nie patrzeć poważne sukcesy w zarządzaniu miastem. Co jest dla nas przekonujące to również fakt, że potrafi rozmawiać z młodzieżą i jako pierwszy zareagował na naszą inicjatywę. – Mówi Michał Paluch, koordynator Szkoły Radnych z Transgranicznego Centrum Wolontariatu.

W piątek i sobotę uczestnicy szkoły będą mieli okazję spotkać się również z szefami Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Bogdanem Kasperkiem i Vaclavem Lasztówką oraz partnerem TCW po czeskiej stronie Petrem Kantorem. – Wizja rozwoju Cieszyna i zarządzanie miastem nie może dziś być oderwane od podobnej wizji, jaką może mieć Czeski Cieszyn. Dlatego świadomość różnić i punktów stycznych dla obydwu miast jest dla radnego XXI wieku zagadnieniem kluczowym. – Dodaje Paluch. Do szerokiej kadry szkoły Liderzy TCW zaprosili również lokalnych samorządowców  z doświadczeniem oraz liderów społecznych. – Cieszę się, że w bogatym programie szkoły uwzględniono moduł poświęcony na ekonomię społeczną. Z przyjemnością podzielę się tego typu wiedzą. – Mówił Mariusz Andrukiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej Być Razem.

Wolontariusze zapewniają, że każdy kto czuje się kompetentny w wybranej dziedzinie może udzielić konsultacji w Szkole Radnych. – Z jednej strony bierzemy sprawy w swoje ręce, ale z drugiej podajemy rękę każdemu kto chciałbym się przyłączyć do naszej obywatelskiej inicjatywy. – Zapewnia wolontariusz Krzysztof Kula, uczeń cieszyńskiego Osucha.
 

Organizatorzy zapewniają, że każdy może jeszcze dołączyć do inicjatywy szkoły. Wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem: KLIKNIJ>>>

Poniżej relacja  filmowa z pierwszego zjazdu Szkoły Radnych XXI wieku:

 

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: