Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nadleśnictwo Wisła ma 98 lat!

23 listopada 1920 roku to data szczególna dla Nadleśnictwa Wisły i Istebnej. Wtedy bowiem datuje się założenie tych dwóch instytucji, które połączyły się w 1973 roku. Czego można im życzyć okazji "urodzin"?

Przede wszystkim spokoju - mówi nam Zastępca Nadleśniczego Andrzej Klimek. Ostatnio był u nas redaktor "Przyrody Polskiej" i on znalazł informację od ówczesnej rady ministrów, że zostały utworzone tutaj te nadleśnictwa - nie tylko my, ale powstało sześć nadleśnictw z gruntów komory cieszyńskiej. Zarządzenie było właśnie z 23 listopada 1920 roku - wspomina.

Nadleśnictwo Wisła obecnie prowadzi m.in. Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej, Izbę Leśną na Przysłopiu pod Baranią Górą czy Małe Muzeum Świerka. Jak mogliśmy się dowiedzieć m.in. na wczorajszej sesji rady miasta Wisła, w planach jest powstanie ośrodka edukacyjnego w Wiśle Jonidle. Jaki udział będzie mieć w tym projekcie nadleśnictwo wiślańskie? Jak mówi Andrzej Klimek- zaczynamy uprawę ziół, które będziemy tam przekazywać, a poza tym w ramach programu "Zdrowa żywność polskich lasów"  mamy pszczoły tutaj i to także będziemy rozwijać. Z naszej strony to te dwie kwestie się "rozkręcają", a za inne przedsięwzięcia odpowiada miasto. 

Nadleśnictwu zatem życzymy przede wszystkim spokoju oraz dobrej kondycji "zielonych płuc regionu".

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: