Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na urlopie zatrzymał poszukiwanego...

Doskonała znajomość podległego rejonu i jego rozpoznanie osobowe, to cechy którymi powinien charakteryzować się każdy dzielnicowy. Bez wątpienia posiada je zwycięzca konkursu na najlepszego dzielnicowego powiatu cieszyńskiego sierżant sztabowy Kamil Przewieźlik- dzielnicowi cieszyńskiej komendy. Służy społeczeństwu nawet na urlopie- tym razem zatrzymał poszukiwanego.

Bardzo ważna jest doskonała znajomość terenu oraz osób. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy potrzebna jest błyskawiczna interwencja Policji, kiedy liczy się każda minuta, a w grę wchodzi życie i zdrowie ludzi, czy też w sytuacji, gdy ktoś jest poszukiwany. I tak też było w przypadku poszukiwanego 15-latka, który nie stawił się do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

- Sąd wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia. Dzielnicowy z Cieszyna, sierżant sztabowy Kamil Przewieźlik przebywał na urlopie. Podczas zakupów w Haźlachu zauważył poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Cieszynie i Zespół do spraw Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie 15-latka. Czujny dzielnicowy ujął zaskoczonego nastolatka, poinformował o przyczynie zatrzymania i przekazał w ręce policjantów z Zebrzydowic – relacjonuje asp. Krzysztsztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

15-latek został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Bielsku-Białej, skąd trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


Red./mat.pras

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-10 13:38:41
Eudoksya: Haźlachu poważnie?
2020-07-10 14:50:39
Misiula: Brawo
2020-07-10 17:35:46
krzysztof.mm: "Czujny dzielnicowy ujął zaskoczonego nastolatka"... no jak żywcem z sowieckich opowiastek propagandowych fraza
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: