Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na Trójstyk! Układać puzzle!

Wakacje w pełni. Ciekawą propozycję przygotowała Istebna. Przez trzy miesiące na terenie trzech krajów i trzech gmin można zbierać puzzle, potem dopasować poszczególne elementy i wygrać nagrody.

Na Trójstyku spotykają się trzy państwa: Polska, Czechy i Słowacja. Do tej pory była to tylko kolejna atrakcja turystyczna gminy Istebna, przy kamieniu granicznym zrobiono już niejedno zdjęcie, które jest piękną pamiątką z wakacji w Istebnej. Teraz na Trójstyk turyści wybiorą się nie tylko po to aby zrobić ciekawe zdjęcie w czasie wakacji, trwa bowiem wielka akcja zbierania puzzli. Specjalnie dla wszystkich turystów przygotowana została niecodzienna gra na terenie Trójstyku. Przez okres 3 miesięcy Gmina Istebna zaprasza do zwiedzania atrakcji po polskiej i czeskiej stronie Trójstyku i zbierania puzzli.

Turyści zdobędą piękny obrazek, który powstanie z zebranych puzzli, a tym samym mają szansę na otrzymanie cennych nagród. - Projekt ten ma na celu rozpowszechniania wśród turystów najciekawszych atrakcji oraz terenu Trójstyku po polskiej oraz czeskiej stronie granicy. Gra w puzzle polegała będzie na  przemierzaniu  i zwiedzaniu atrakcji Gminy Istebna,  a następnie turyści udają się do granicy czeskiej, aż do Mostów u Jabłonkowa – mówi Aneta Legierska, szefowa referatu promocji, turystyki i sportu w Gminie Istebna.
Zwiedzając kolejne punkty zaznaczone na mapce, która dostępna będzie w Punktach Informacji Turystycznej można nie tylko zyskać informacje o okolicy, ale też zbierać 9 elementów układanki. – Cztery elementy znajdują się na polskiej stronie, kolejne cztery w Czechach, a dziewiąty element będzie można otrzymać na Trójstyku zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Po zebraniu wszystkich części układanki osoby powinny zgłosić się do Punktu Informacji Turystycznej w Istebnej lub w Mostach u Jablonkova, gdzie zostanie potwierdzona prawidłowość  puzzli – dodaje Aneta Legierska.


Trud wędrowania na pewno się opłaci, bo spośród wszystkich osób, które zbiorą całość układanki w połowie października zostanie wylosowana główna nagroda, a za każdą zebraną układankę otrzyma się w Punkcie Informacji Turystycznej upominek.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: