Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto (ewentualnie) po Gluzie?

Starosta Czesław Gluza z list Platformy Obywatelskiej wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu. Najprawdopodobniej będzie 6. na liście PO. A co, kiedy starosta dostanie się do Sejmu? Jak wpłynie to na los koalicji rządzącej, kto ewentualnie go zastąpi i czy łączenie funkcji starosty z kandydowanie do parlamentu jest korzystne dla naszego powiatu?

Marcin Ślęk, wiceprzewodniczący PO w powiecie cieszyńskim oraz członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, przekonuje: - Nie ma jeszcze decyzji kto mógłby objąć funkcję starosty po ewentualnym zdobyciu przez Czesława Gluzę mandatu posła. Będziemy to konsultować wśród radnych. Ważny będzie też głos samego Czesława Gluzy. Według Marcina Ślęka ewentualne zwycięstwo Czesława Gluzy w walce o poselski mandat nie wpłynie na los koalicji rządzącej w powiecie. - To dobra koalicja, która nie boi się także niepopularnych decyzji – zachwala. Czy urzędujący starosta prowadzący kampanię wyborczą nie jest na uprzywilejowanej pozycji? - W żadnym wypadku. Starosta będzie miał niejako trudniej. Poza swoimi obowiązkami będzie musiał dodatkowo pracować w kampanii. To dodatkowe obciążenie – uważa Marcin Ślęk.

Może pomysłem byłby urlop na czas kampanii? - Osobiście – na miejscu starosty - wybrałbym taką opcję – mówi nam Stanisław Kubicius, przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, radny Lewicy Ziemi Cieszyńskiej, który przekonuje, że kandydowanie urzędujących samorządowców w wyborach parlamentarnych to często praktykowana droga. Według przewodniczącego Rady Powiatu, ewentualne przeprowadzka Czesława Gluzy na Wiejską nie wpłynie na losy koalicji rządzącej w naszym powiecie. - Zapewne Czesława Gluzę zastąpi inny polityk PO – uważa Kubicius.

Witold Dzierżawski – radny powiatowy z ramienia PiS-u – w kandydowaniu Czesława Gluzy nie widzi nic złego. - To naturalna droga, że polityk samorządowy o dużym doświadczeniu pragnie kontynuować karierę w Warszawie. Uważam, że to właściwa kandydatura z punktu widzenia Platformy Obywatelskiej – komentuje Dzierżawski. Czy łączenie funkcji urzędującego starosty z kampanią wyborczą do Sejmu jest korzystne dla powiatu? - To droga trudna, ale powszechnie praktykowana, wszystko zależy od sumienia kandydata – uważa radny PiS, który nie podjął jeszcze decyzji, czy też będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: