Na starej fotografii
12 listopada w Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej w Cieszynie otwarto wystawę archiwalnych zdjęć wsi żywieckiej z początku XX wieku.
Wystawa "Koszarawa na starej fotografii" jest efektem pracy nad dokumentacją rodzinnych stron studentki etnologii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. - Autorka, Ewa Cudzich- urodziła się w sierpniu 1984 roku w Żywcu. Dzieciństwo spędziła w Koszarawie, wiosce koło Żywca. W kręgu Jej zainteresowań leży twórczość tradycyjna i kultura karpacka. Swoje pasje aktywnie realizuje w żywym skansenie w Istebnej, który prowadzi i w którym mieszka wraz z mężem –mówi Anna Seemann-Majorek bibliotekarka z fili nr 3 Biblioteki Miejskiej
Dotychczas zdjęcia były prezentowane w Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej pod patronatem Żywieckiej Szkoły Tradycji, a także w Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie oraz Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Część fotografii została opublikowana w Roczniku TMZŻ "Gronie".
Fotografie można oglądać do końca roku w siedzibie Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (Osiedle Piastowskie, ul. Kamienna 3c wejście od ul. Polnej) w godzinach: poniedziałek - wtorek 9.00-15.00, środa - czwartek 12.00-18.00.
Zdjęcia pochodzą z prywatnych kolekcji autorki.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
