Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na ratunek zwierzakom

Zgłoszenie, które wpłynęło z Zebrzydowic, dotyczyło ptaka, uwięzionego w siatce na dachu szkoły. Ratownicy natychmiast udali się na miejsce. Jak się okazało, uwolnienie zwierzaka nie było łatwym zadaniem.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Zebrzydowicach. Zastępy udały się na ulicę Kochanowskiego, gdzie w siatce na dachu szkoły uwięziony był ptak – przystąpiono do zabezpieczenia terenu, a następnie strażacy przy użyciu drabiny mechanicznej dostali się na dach, aby uwolnić zwierzę – relacjonuje st. Kpt. Michał Pokrzywa, oficer prasowy cieszyńskiej PSP – ptak został uwolniony przez rozcięcie nożycami części siatki. Niestety, zwierzę było ranne – uzupełnia.

Ptak zaplątał się w siatkę, która uszkodziła mu nogi i skrzydła. Niestety, nie był w stanie wrócić do swojego środowiska. Został przekazany przedstawicielowi Urzędu Gminy, z zaleceniem przekazania go pod opiekę lekarzowi weterynarii.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-28 07:54:17
wyśmienity cwaniaczek: ale szpatne ptoki ---- przy niedzieli może i by na nich jaki rosół uważyć się dało ??? jak gołębie jedzą to i takie przerośnięte wróble ....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: