Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na ratunek zdrowiu wspaniałej kobiety

Na ratunek zdrowiu wspaniałej kobiety, to akcja, która ma na celu zebranie funduszy na leczenie mieszkanki Ustronia, która w październiku 2017 roku usłyszała diagnozę, która diametralnie zmieniła jej życie. Diagnoza ta, to stwardnienie rozsiane, które nie tylko jest chorobą niezwykle ciężką, ale również leczenie jest bardzo kosztowne.

- U mamy zdiagnozowano stwardnienie rozsiane – mówi córka chorej, Barbara Marcinkowska – ponieważ koszty leczenia są ogromne, postanowiłam zorganizować zrzutkę, a moi przyjaciele namówili mnie kilka dni później na organizację koncertu. Dzięki poświęceniu rodziców, dziś mówię w 9 językach i studiuję w Anglii, jednak niestety ani mnie, ani rodziców, na tak kosztowne leczenie, jakie w tym przypadku jest konieczne, nie stać.

Koncert ma odbyć się pod patronatem Urzędu Miasta Ustroń oraz Uzdrowiska Ustroń i odbędzie się 2 lutego o godzinie 17:00, w MDK Prażakówka w Ustroniu. Dochód ze sprzedaży biletów oraz wszystkie środki zgromadzone podczas zrzutki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia.

Małgorzata Marcinkowska to pielęgniarka, która od lat mieszka w Ustroniu. Od lat pomagała pielęgnować chorych i niosła pomoc, teraz sama jej potrzebuje. Koszty leczenia oraz rehabilitacji przewyższają możliwości finansowe rodziny, w związku z czym podjęto próbę zdobycia środków w inny sposób – przez organizację pomocy internetowej oraz przez organizację koncertu charytatywnego, w czasie którego program artystyczny zapewni młodzież z cieszyńskich liceów.

Stwardnienie rozsiane, to choroba układu nerwowego, która najczęściej dotyczy kobiet. Początkowo objawia się drętwieniem kończyn, skurczami mięśni, czy też zaburzeniem ostrości wzroku. Z czasem objawy ulegają nasileniu, osoba chora traci na przykład możliwość samodzielnego poruszania. Leczenie stwardnienia rozsianego wiąże się zarówno z przyjmowaniem odpowiednich leków sterydowych oraz z rehabilitacją oraz z dietą. Zarówno leki, jak i rehabilitacja są niezwykle kosztowne, a leczenie ze względu na stan zdrowia chorych nie powinna być przerywana, gdyż wtedy choroba postępuje zdecydowanie szybciej. Dla Pani Małgorzaty zgromadzenie odpowiedniej kwoty pieniędzy to jedyna szansa na odpowiednie leczenie.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-01 12:08:41
alinaber: Pani Barbaro ! Uważam ,że wykorzystuje Pani tę sytuację do promowania siebie. Po co w tym miejscu te 9 języków i studia w Londynie ? Może nie wszyscy znajomi wiedzieli o Pani zdolnościach. To nie ma nic wspólnego z chorobą matki. Niezależnie od tego na co było Pani matkę kiedyś stać , pomoc w takiej sytuacji to normalna rzecz.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: