Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W cieszyńskim Zakładzie Karnym ponad połowa więźnów pracuje

W cieszyńskim Zakładzie karnym realizowany jest program ''Praca dla więźniów''. Jak informuje por. Tomasz Głasek znacząco wzrósł poziom zatrudnienia, który na koniec roku 2017 wyniósł 50,41 % populacji osób pozbawionych wolności.

Codziennie mury cieszyńskiej jednostki opuszcza grupa około 36 osadzonych udających się do miejsc swojego zatrudnienia w gminach Cieszyn i Goleszów. Świadczą prace odpłatne i społeczne na rzecz społeczności lokalnych oraz organizacji pożytku publicznego.
- Przygotowanie osadzonych do zatrudnienia zewnętrznego jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy decyzję o zatrudnieniu podejmują w oparciu o szczegółową analizę każdego indywidualnego przypadku – informuje por. Tomasz Głasek - w 2017 roku podpisano kilka umów z okolicznymi przedsiębiorcami, dzięki którym powstało łącznie 40 nowych miejsc pracy. Odbyło się również szereg spotkań z dotychczasowymi kontrahentami odnośnie możliwości zwiększenia zatrudnienie. – dodaje Głasek

Pomimo ograniczeń architektonicznych i ochronnych wzrosło również zatrudnienie osadzonych na terenie zakładu karnego. Było to możliwe dzięki wcześniejszej modernizacji i rozbudowie hal warsztatowych znajdujących się w obrębie jednostki penitencjarnej. Osadzeni wewnątrz jednostki zatrudnieni są między innymi w kuchni, warsztatach, bibliotece, radiowęźle, wykonują prace porządkowe i gospodarcze.
Na koniec ubiegłego roku zatrudnionych było 183 osadzonych w tym 103 osoby wykonujące prace odpłatne i 80 osób pracujących nieodpłatnie.

Aktywność zawodowa w czasie odbywania kary pozbawienia wolności daje między innymi możliwość regulowania zobowiązań finansowych (alimenty, zadłużenia, zobowiązania komornicze) oraz sprzyja zdobywaniu umiejętności zawodowych.  - Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do nawiązania współpracy ze Służbą Więzienną w zakresie zatrudnienia osób pozbawionych wolności – zachęca por. Tomasz Głasek

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-01 15:08:22
kwantan: Wszyscy osadzeni powinni pracować .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: