Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na haju i za kierownicą

Policyjnym pościgiem drogówki zakończyła się próba zatrzymania 33-letniego obywatela Czech. Pojazd prowadził pod wpływem środka odurzającego, nie posiadał uprawnień a także przekroczył dozwoloną prędkość.

Do zdarzenia doszło podczas służby na ul Katowickiej w Ustroniu. - Podczas kontroli prędkości poruszających się tą drogą samochodów mundurowi ujawnili wykroczenie kierującego skodą mężczyzny, który przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h na odcinku drogi, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość wynosiła 70 km/h/. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Zgodnie z podawanym sygnałem zatrzymania kierowca powinien się zatrzymać, jednak tego nie zrobił i rozpoczął ucieczkę w kierunku Skoczowa – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Mundurowi natychmiast podjęli pościg. - Uciekający kierowca po przejechaniu niespełna trzech kilometrów zatrzymał się na poboczu. Razem z pasażerem wysiadł z pojazdu i tłumaczył policjantom, że to nie on kierował pojazdem… - dodaje Pawlik

Policjanci mieli przysłowiowego „nosa”, gdyż mężczyzna dziwnie się zachowywał, mimo, że alkomat wskazał że jest trzeźwy - Mundurowi następnie wykonali test na obecność środków działających podobnie do alkoholu, który wykazał, że kierujący samochodem obywatel Czech był pod wpływem substancji zabronionych – podsumowuje rzecznik prasowy.

Obywatel Czech noc spędził w areszcie. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pod wpływem środków odurzających. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-29 15:52:13
watażka11: Czesi u siebie jeżdżą przepisowo ale jak tylko przekroczą naszą granicę wszelkie przepisy przestają ich obowiązywać. Rzadko spotykam na drodze Czecha jadącego z prędkością chociaż zbliżoną do obowiązującej.
2021-01-29 16:24:20
tom lem: ... co to za środki "... działające podobnie do alkoholu" Panie rzeczniku - zbyt mały zasób słów, czy wiedza zbyt ograniczona ;-)
2021-01-29 16:29:08
Kuba_EDGE: watażka11: co ty mówisz ? Jeżdżą zazwyczaj jak woły bo u nas od razu muszą płacić "pokutę" a u siebie mają kredytowany...
2021-01-29 17:38:02
tommy70: Jeżdżę codziennie do pracy w Czechach. Regułą jest dojeżdżanie czeskich kierowców prawie do zderzaka gdy jedziesz przepisowo, prucie 120 na godzinę przez teren zabudowany, wyprzedzanie lewą stroną wysepki i lewą stroną ronda jak jest wolne, o przepuszczaniu pieszych na pasach nie wspomnę. Na parkingu zakładu sprzedaje się z bagażników piwo i cześć kierowców wraca na podwójnym gazie za każdym razem z pracy. Po tych doświadczeniach zmieniłem trochę zdanie o polskich kierowcach, chociaż zwyczajowe idiotyczne ścinanie zakrętów dalej mnie wkurza.
2021-01-30 08:19:38
satrapa: tommy70: To, "ścinanie zakrętów', po polsku. Dobre. Oni to prostują zakręty, trzeba uważać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: