Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na Górnym Borze nie będzie mieszkań socjalnych

Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej w Skoczowie (odbyła się 20.02) radny Tomasz Pszczółka pytał o zagospodarowanie budynków powstających przy ul. Górny Bór i Morcinka. Jak przyznał burmistrz Sitko, z pewnością nie będą to mieszkania socjalne.

Radny Pszczółka przytoczył fragment Prognozy Oddziaływania na Środowisko, który mówi, że wprowadzana zmiana planu zagospodarowania ma na celu umożliwienie realizacji mieszkań socjalnych w budynku wielorodzinnym - dokument można pobrać tutaj.

Burmistrz Mirosław Sitko zapewniał, że na działce przy ul. Górny Bór i Morcinka nie powstaną mieszkania socjalne- to jest jakieś nieporozumienie. Ja też spotkałem się z informacją, że ktoś roznosi plotki, że tam chcemy budynki socjalne stawiać. Przypomnę, że mamy studium uwarunkowań i jest tam zapis, że ten teren przeznaczony jest na budownictwo mieszkaniowe. Wielorodzinne. Natomiast w planie zagospodarowania kilka lat temu pojawiła się zieleń parkowa. Górny Bór jest otulony od strony zachodniej zielenią parkową i będziemy ją rozbudowywać, natomiast gdy ta uchwała była podejmowana w poprzedniej kadencji, dotyczyła budownictwa mieszkaniowego. I nie chodzi o socjalne - mówił.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-22 19:20:38
krzysztof.mm: mieszkań socjalnych nie będzie, za to są "jedynki" PiS na listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego ☞☞☞ i tak w okręgu nr 8, woj. Lubelskie, startuje z pozycji ❶ Elżbieta Kruk - przedstawiam Państwu kandydatkę PiS z Lubelskiego: ☢ https://www.facebook.com/watch/?v=386207642192772 ☢
2019-02-22 20:46:59
Mach: Cóż, taki styl pracy. Tam taka tradycja.
2019-02-24 20:20:52
Donek: Panie burmistrzu przed byłym Tesco proszę zostawić park żadnego budownictwa i żadnego parkingu proszę tam zrobić park. Mamy dość zagęszczenia bloków a mówienie ze mamy park nad stawami jest bezsensowne. Mieszka Pan na obrzeżach Skoczowa ma pan spokój więc pozwól nam na osiedlu też mieć więcej spokoju. Dość bloków parkingów a więcej zieleni i proszę to wsiąść pod uwagę.
2019-02-24 20:49:42
krzysztof.mm: dobry pomysł, jak na donka, tak - tam jest piękny kawałek placu przed Tesco, kilkadziesiąt rodzin będzie mogło tam zamieszkać - a donek na spacer będzie chodził jak zwykle do bawarii koło dworca
2019-02-25 12:44:38
ciotka matylda: @krzysztof.nm Też jestem za tym aby przestać zabudowywać każdą wolną przestrzeń. Sądzę,że osiedle o którym mówi Donek jest architektonicznie zamkniętym tematem. Wiem,że dla dewelopera jest to łakomym kąskiem. Popatrz tylko na budynek mieszkalny powstający przy ulicy Górny Bór. Tam chodzi tylko o kasę a ,że dym z domku jednorodzinnego będzie zatruwał mieszkańców to będzie sprawa miasta a nie dewelopera! Tak więc zabudujmy każdą dziurę, każdy plac i placyk a możemy zapomnieć o dobrym powietrzu! Będziemy się kisić w zamkniętej przestrzeni!
2019-02-25 19:57:14
krzysztof.mm: budynek naprzeciwko biedronki jest budowany tak blisko, że nie wyobrażam sobie, aby bez zgody właściciela tego już stojącego - przepisy mówią o minimum 8m, a może ten jednorodzinny jest już sprzedany deweloperowi?... ja tego nie wiem, może jest ktoś zorientowany w szczegółach - ale plac naprzeciw tesco to zbyt cenny teren by go zostawić na mega-trawniczek dla odsrywania blokowych piesków
2019-02-26 09:37:31
Marzanna: do krzysztof m m nie mieszkasz na osiedlu to nie wypowiadaj się. Dość już tego betonu tych chodniczków. Tam powinien być park z ławeczkami. Jeżeli tam będzie stał następny blok lub parking to będzie cenny teren. Twoje głupie wypowiadanie się mnie poraża. Cenny teren to przyroda, a nie zagęszczone blokowisko. Buduj sobie na swoim podwórku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: