Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''My som stela, zimnioków momy wiela''

Ze śmietaną, z wyrzoskami albo bez dodatków, jak kto woli - tak od kilku lat na cieszyńskim rynku podawane są placki ziemniaczane, smażone na blasze przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie.

„My som stela, zimnioków momy wiela” to wydarzenie, które na stałe już wpisało się w kalendarz imprez w naszym regionie. Widać to szczególnie po kolejce, która w czwartek (13.10.2016) już od godz. 12.00 ustawiała się wzdłuż stoiska.

Tegoroczny wynik zbiórki w ramach imprezy „My som stela, zimnioków momy wiela” okazał się rekordowy. - W tym roku do przygotowania wydanych podczas imprezy placków zużyto 150 kg ziemniaków, co przełożyło się na prawie 3,5 tys. zł w puszkach – informuje Jan-Victor Landowski, rzecznik prasowy Stowarzyszenia

W tym roku to już ostatnia impreza plenerowa, przeprowadzona przez PSOUU. Jednak tak jak w poprzednich latach, tak i w przyszłym roku rozstawimy się znowu z naszymi namiotami na cieszyńskim rynku  - zapowiada Jan-Victor Landowski. Będą jednak małe zmiany. -  Od przyszłego tygodnia zmieniamy nazwę. Nie powinno więc nikogo zdziwić, jeżeli w przyszłym roku zobaczy zamiast PSOUU na plakatach zapowiadających nasze imprezy nazwę Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Pieniądze, które trafiły w trakcie zbiórki do puszek, przekazane zostaną na budowę Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-17 06:35:34
ciamajda: "My som stela, zimnioków momy wiela".....<br /><br />Jak my sóm stela, to powinno być \&quot;My sóm stela, ZIYMIOKÓW mómy wiela\&quot;.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: