Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zanieczyszczenie i śmieci

Skoczowscy strażacy zabezpieczali wczoraj ciek wodny w Harbutowicach. Pojawiła się w nim nieznana substancja.

Po południu w piątek (15 X) strażacy zostali zaalarmowani przez mieszkańców Harbutowic, którzy zauważyli, że niewielki potok Młynówka zmienił swój kolor. Kanałem burzowym płynął niezidentyfikowany, pomarańczowo-żółty płyn. Nieznana substancja zanieczyszczała wodę w Młynówce. Strażacy rozstawili zastawki absorpcyjne oraz balety słomy, pobrano również próbki wody do badania. Na miejscu pracował 1 zastęp JRG Skoczów, 2 zastępy OSP Skoczów, zastęp JRG Bielsko - Biała oraz Straż Miejska.

Wieczorem strażacy zostali zaalarmowani do zadymienia na klatce schodowej w jednej z skoczowskim kamienic. Dym wydostawał się z budynku przy ul. Kościelnej. Na miejscu pojawiły się dwa wozy bojowe straży pożarnej, na szczęście okazało się, że paliły się śmieci na klatce schodowej. Zagrożenie szybko opanowano.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-15 11:00:52
evatti: Zapytajcie firmę budowlaną z Kiczyc .... co za \"wodę\" wylewają do rzeczki leśnej na Uchylanach, może byli też z tą \"wodą\" w Harbutowicach?
2016-10-15 13:05:59
filok: Panie redaktorze w piątek był 14 X chyba były jakieś BALETY nie tylko tej słomy o czym może świadczyć następne zdanie: \"w jednym z skoczowskim kamienic\" Normalnie język można sobie połamać czytając ten artykuł na poziomie ucznia podstawówki. Balety słomy.... hahaha
2016-10-15 14:43:36
marian1951: Jak znam życie to winnego nie będzie; bo zmowa milczenia, bo wiem ale nie powiem, bo nie moja sprawa, etc, A przyroda i my jej użytkownicy cierpimy i chorujemy m.inn. na głupotę. Ludzie, obudzcie się.
2016-10-15 15:05:48
Ciekawy skoczowianin: do Marian1951 - alez urwał , he,he,he,tys widzoł przyrode ,ale jednym zdaniem mowiąć pani sołtyś Harbutowic mogła przygotować butelki 0,33 l i napełniac ta substancje żółta i potem sprzedawać na rynku jako sok pomarańczowy jako naturalny sok pomarańczowy od pan od kół gospodyn wiejskich .Śmiech na sali .<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: