Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

MUZYKA W PARKU POKOJU

Cieszyński Ośrodek Kultury ''Dom Narodowy'' zaprasza na 2 ostatnie, wakacyjne koncerty w cyklu ''Muzyka w Parku Pokoju''.

24 sierpnia o godz. 18.00 znakomitą dawkę dobrej muzyki zaprezentuje zespół RYBKA DANCE.

Usłyszymy dawne „odkurzone przeboje” w nowych aranżacjach. Grupa wystąpi w składzie: Magdalena Matuszyńska – wokal, gitara rytmiczna, tamburyna, Damian Rybka – wokal, harmonijka ustna, Marek Studnicki – instrumenty klawiszowe, akordeon, Mateusz Badura – gitara solowa, Bronisław Greń – wokal, saksofon.

31 sierpnia również o godz. 18.00 popowo i klasycznie zagra MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA „CIESZYNIANKA”.

Miejska orkiestra dęta „Cieszynianka” powstała w 1945 roku przy Zakładach Elektromaszynowych CELMA. W roku 1950 założona została również Orkiestra Dęta przy Cieszyńskiej Fabryce Narzędzi CEFANA. W 1972 r. w konsekwencji połączenia obu zakładów nastąpiła integracja obu orkiestr. Od 2001 roku działa ona w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Domu Narodowym". Swą nazwę - "Cieszynianka" - orkiestra przyjęła w 2003 roku. Przez lata jej dyrygentem był Jan Gruchel, obecnie działa pod batutą Franciszka Widnica. Orkiestra wielokrotnie uczestniczyła w przeglądach, konkursach i festiwalach orkiestr dętych, gdzie zajmowała czołowe lokaty. Bierze udział w prawie wszystkich uroczystościach miejskich odbywających się w Cieszynie. Koncertuje również w okolicznych miejscowościach. „Cieszynianka” spotyka się w Domu Narodowym (w każdy czwartek, godz. 18.00). Pierwsze wrześniowe spotkanie odbędzie się 6 IX.


Na koncerty w Parku Pokoju wstęp wolny (w razie niepogody koncerty odbędą się w Cafe Muzeum).

 

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach odbywających się w Cieszynie zapisz się na newsletter na www.cieszyn.pl

Promocja UM Cieszyn


źródło: UMC
dodał: UMC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: