Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzyka szczera i prawdziwa

MIKE GOWIN & MILLION IN CASH BAND. To z nimi mieszkańcy Cieszyna przywitają na Rynku Nowy Rok. Poniżej prezentujemy wywiad z Michałem Gowinem - gitarzystą i wokalistą oraz liderem zespołu. 

Łukasz Grzesiczak: Dacie czadu?

Michał Gowin (gitarzysta i wokalista, lider zespołu MIKE GOWIN & MILLION IN CASH BAND): O tak, jak zawsze! Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że po raz pierwszy będziemy grali w Cieszynie. Postaramy się, żeby temperatura podskoczyła powyżej zera!

Jakich piosenek możemy się spodziewać podczas koncertu?


Wybraliśmy najlepsze, rock'n'rollowe utwory. Będą taneczne klasyki z lat 50-tych: trochę z repertuaru Jerry'ego Lee Lewisa, Elvisa, Johnny'ego Casha. Zagramy też kilka utworów z autorskiego repertuaru, m. in. "3 Miles From Home" oraz "Baby Of Mine".

Skąd u Was fascynacja muzyką lat 50. i 60.?

Fascynacja zaczęła się do Johnny'ego Casha, który grał proste piosenki z wielkim przekazem. Ciekawość prowadziła dalej - odkrywanie nowych wykonawców, wytwórni (m. in. legendarnej Sun Records) i całej, fascynującej kultury lat 50-tych. Rock'n'roll/rockabilly jest jak blues - to muzyka, która zawsze jest szczera i prawdziwa.

Długo gracie w obecnym składzie?

Prawie półtora roku, przez które zagraliśmy razem ponad 100 koncertów. Jak wspomniałem, na południu nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać i mamy nadzieję, że będziemy wspominać koncert sylwestrowy jako jeden z najlepszych występów. Do zobaczenia!

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: