Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Muzyka stela. Velesar w trasie, nowa muzyka od 8 lat w Tybecie

Sporo się dzieje na cieszyńskiej scenie muzycznej. Do wydania nowej muzyki przymierza się choćby zespół 8 lat w Tybecie oraz Dziewanna, a koncerty grają Velesar czy Darek Dusza i Demony.

8 lat w Tybecie to strumieński zespół rockowy, który swój debiutancki krążek "Betonu nie spalą" wydał ponad cztery lata temu. Jak przekonują artyści, nowa muzyka jest już skomponowana i tylko czeka na wydanie. Wiele wskazuje jednak na to, że z premierowym materiałem szybciej się będzie można zapoznać "na żywo" - kapela zagra w żorskim Parku Cegielnia 13 i 14 sierpnia.Świeży materiał przygotowuje także Dziewanna. Ustrońska artystka folkowa skomponowała utwór "Step", który dedykowany jest ukraińskim bohaterom i bohaterkom.Warto przy okazji wspomnnieć, że z podobnej inspiracji powstał też utwór "Wolności smak" zespołu Strange, o którym szerzej mówiliśmy w tym materiale.

W trasie koncertowej z kolei można spotkać Velesara czy nowo powstały zespół Darka Duszy, nazwany po prostu "Darek Dusza i Demony". Pierwsza z tych formacji zagrała ostatnio w Elblągu, Chełmży i Katowicach, a punkowy projekt kompozytora takich klasyków jak "Jak malowany ptak" Dżemu czy "Och, Ziuta" Shakin Dudi wystąpił wczoraj na Tik Tak Punk Rock Memoriał w Czerwionce-Leszczynach.Poniżej można obejrzeć wykonanie na żywo niedawno wydanego utworu "Muzeum figur woskowych" Darka Duszy i Demonów, które zespół zagrał na koncercie "Czeladź dla Ukrainy" na początku kwietnia:

KR 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: