Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzyczny powrót do przeszłości

"W taką ciszę wszystkie gwiazdy na niebie wyliczę"- któż nie pamięta tych słów? Przeboje kultowego zespołu "Universe" śpiewała w latach 80-tych cała Polska. Muzyczny powrót do przeszłości mogą przeżyć ci, którzy wybiorą się na spotkanie z obecnym liderem legendarnego zespołu "Universe" do Cieszyna.

20 stycznia 2011 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie Henryk Czich będzie promował swoja książkę wspomnieniową o "Universe" pt.: "Tacy byliśmy...czyli Universe znany i nieznany"..

Książka ta to zbiór najważniejszych wydarzeń z historii grupy. Oprócz osobistych wspomnień Czicha zawiera archiwalne wywiady prasowe z lat 80-tych, teksty piosenek, fragmenty kalendarium zespołu oraz galerię zdjęć i pamiątek.

- Chciałbym, żeby moja książka była dokumentem o zespole, ale napisanym w lżejszym stylu. Przypominam tam różne anegdotyczne sytuacje, nasze występy w Opolu, wyjazdy zagraniczne - opisuje swoją książkę Czich.

Wielbicieli zespołu czeka wieczór pełen niespodzianek. Można będzie posłuchać  utworów wszystkim dobrze znanych, takich jak „Tacy byliśmy”, „Mr  Lenon” czy „Wołanie o ciszę”, a także piosenek, które dopiero niedawno powstały.

Zespół Universe został założony w 1981 roku przez Mirosława Bregułę (zmarł w 2007 roku śmiercią samobójczą) oraz Henryka Czicha, który został liderem zepsołu po śmierci Breguły. Szczyt popularności Universe przypadł na lata 80-te. Zespół zaczynał jako duet - fortepian i gitara.  Z czasem brzmienia stały się rockowe, bluesowe, country czy idące w stronę poezji śpiewanej.  Obecnie zespół posiada własną stronę internetową i sklep oraz "Radio Universe", na kórym można słuchać muzyki grupy.

Posłuchaj piosenki "Mr. Lennon":

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: