Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoki w Sapporo: Małysz znowu na podium!

Skoki - relacja na żywo

Po pierwszej serii było fantastycznie, Adam Małysz zajmował pierwszą lokatę. Niestety w drugiej serii Niemiec Severin Freund, który miał bardzo dobre warunki odebrał naszemu skoczkowi 39. zwycięstwo w Pucharze Świata. Niemiecki skoczek oddał najdłuższy skok drugiej serii – 129 metrów. Odległość jaką uzyskał Adam Małysz- 118 m „wystarczyła” na trzecie miejsce. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Thomas Morgenstern skoczył 124,5m dzięki czemu awansował z czwartej, na drugą pozycję. 

Szczegółowe wyniki [kliknij]

Wyniki mogli państwo  śledzić na żywo w naszej relacji live, klikając tutaj>>

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mamy dobrą wiadomość dla naszych czytelników, po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo prowadzi Adam Małysz. „Orzeł” z Wisły poszybował na odległość 132,5 m i zajmuje pierwsze miejsce. Tuz za nim (ze stratą 0,6 pkt) znajduje się Andreas Kofler, który skoczył 125,5 m. Trecie jest Michael Uhmrnan z Niemiec, który wylądował na 131m.
Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Thomas Morgenstern skoczył 124,5m co wystarczyło na „dopiero” czwartą lokatę.
Do serii finałowej oprócz skoczka z Wisły nie udało się awansować żadnemu z Polaków. Najbliżej awansu był Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na 31. miejscu (113m). Rafał Śliż zakończył turniej na 37. miejscu (101m), a Maciej Kot na 40. (106m).


Wyniki możecie państwo tradycyjnie śledzić na żywo w naszej relacji live, klikając tutaj>>
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Tym razem zawodnicy przenoszą się na skocznię Okurayama w japońskim Sapporo. To ta sama skocznia na której Wojciech Fortuna zdobył złoty medal olimpijski w 1972 roku.
Rekord obiektu należy do Japończyka Yusuke Kaneko, który 25 marca 2005 roku poszybował na 145 m. Adam Małysz, tryumfował na Okurayamie 27 i 28 stycznia 2001 roku. Liczymy, że nasz zawodnik tradycyjnie nas nie zawiedzie i stanie na podium.
Faworytem turnieju jest Thomas Morgenstern. Ze startu w Sapporo zrezygnowało wielu dobrych zawodników. Na rozbiegu japońskiej skoczni nie ujrzymy m.in. takich zawodników jak Martina Kocha, Gregora Schlierenzauera Wolfganga Loitzla, Mattiego Hautamaekiego a także Kamila Stocha.
Transmisję z zawodów przeprowadzą TVP1 oraz Eurosport i w jakości HD: Eurosport HD. 

Program zawodów:
Sobota, 15.01.2011
8:00 - seria próbna
9:00 - pierwsza seria konkursowa


Wyniki możecie państwo tradycyjnie śledzić na żywo w naszej relacji live, klikając tutaj>>
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: