Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Muzycy ''Koniaków Trio'' zagrali w Szwajcarii na rogach i trombitach

Szwajcarskie miasteczko Nendaz jest stolicą rogu alpejskiego zwanego Alphornem. Co roku w przepięknej alpejskiej scenerii odbywa się międzynarodowy festiwal poświęcony muzyce tworzonej na tychże instrumentach. Tego lata uroczystość była wyjątkowa, festiwal obchodził swoja dwusetną rocznicę. Z tej okazji na święto zostali zaproszeni artyści z Koniakowa.

Panowie w składzie profesor Jan Bogłowski, profesor Antoni Adamus i Tadeusz Rucki w dniach 24-26 lipca wystąpili przed międzynarodową publicznością pod nazwa ‘Koniaków Trio’. Panowie zagrali na wykonanych przez Tadeusza Ruckiego rogach pasterskich, trombitach oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję rogach alpejskich.

Na festiwalu nie mogło również zabraknąć koronek koniakowskich. Na odbywającym się tuż obok sceny kiermaszu produktów regionalnych córka pana Tadeusza, Dorota Juroszek, urządziła pokaz heklowania.

Uwieńczeniem festiwalu była wspólna gra na rogach alpejskich wykonana jednocześnie prze dwustu pięćdziesięciu muzyków!

Artyści z Koniakowa wyróżniali się wśród uczestników festiwalu żywą, melodyjną muzyką beskidzką oraz oryginalnymi strojami istebniańskimi, czym wzbudzili wielkie zainteresowanie publiczności. Jak zauważyli panowie z Koniaków Trio, to kolejny krok do propagowania kultury Trójwsi Beskidzkiej na scenie międzynarodowej.

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: