MRDP - zawodnicy dojechali

Maraton Rowerowy Dookoła Polski jeszcze trwa, choć kilku zawodników już dojechało do mety. Spośród 61 startujących pierwszy na mecie W Rozewiu w sobotę przed 18 godz. pojawił się Remek Siudziński. Niewiele później za nim zjawił się Kosma Szafraniak. Zawodnicy jechali również przez Śląsk Cieszyński.

Remek Siudziński z czasem 7 dni 5 godz i 57 min. ustanowił nowy rekord trasy i wygrał cały wyścig, jednak będąc rzetelnym, trzeba napisać iż jechał on w kategorii SPORT, która dopuszczała jazdę ze wsparciem. Wraz z nim na trasie znajdowały się cały czas dwa samochody, które zapewniały nocleg, wyżywienie i inne sprawy.

Kosma Szafraniak wygrał kategorię Total Extrem i wykręcił czas 7 dni 7 godz i 7 min. Całą trasę jechał bez wsparcia, zdany sam na siebie.

Przejeżdżających przez Ziemię Cieszyńską kolarzy można było zobaczyć od środy do niedzieli. Część z nich nocowała także w różnych miejscach u nas.

Zapewne wszystkim pozostaną w pamięci wspaniałe górskie widoki, życzliwość i gościnność.

Na stronie organizatora zawodów http://mrdp.pl/ ciągle można śledzić poczynania zawodników. Ich aktualne położenie zobaczymy na http://app2.trackcourse.com/view/mrdp-2017

Kolejne zawody z cyklu MRDP odbędą się za 4 lata. Co dwa lata odbywa się jednak skrócona wersja GóryMRDP, w której w takim samym trybie non-stop zawodnicy pokonują odcinek biegnący wzdłuż południowej granicy Polski.

Aby wystartować w którymś z tych wyścigów trzeba najpierw zaliczyć jeden z szosowych maratonów, który daje kwalifikacje.
 

Daniel Pipień
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją