Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Motocykliści też się modlą

Nabożeństwem ekumenicznym rozpoczęli sezon motocykliści. Jednośladowcy rozpoczęli sezon w Szczyrku.

 

Nabożeństwo ekumeniczne na rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbyło się przy pięknej pogodzie 29 kwietnia w Szczyrku Salmopolu.  –  Chcemy aby rodzina motocyklistów była ekumeniczna, by wspólnie mogli wielbić Boga w świątyniach chrześcijańskich. To jest wspaniała grupa – opowiada ks. Jan Byrt proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu.

Parkingi przy parafii pękały w szwach od stalowych rumaków. Kościół był pełen motocyklistów na zewnątrz wszystkie przygotowane miejsca również były zajęte. Nabożeństwo było ekumeniczne.  –  Zjechali się motocykliści z całego Śląska z różnych Kościołów. Atmosfera była pełna Ducha Świętego. Było też świadectwo nawróconej motocyklistki, która teraz świadczy wszędzie o Bogu – dodaje ks. Jan Byrt. 

Nabożeństwo prowadzili również motocykliści ks. Jan Byrt i ks. Henryk Mach z Bielska-Białej oraz ks. Waldemar Gabryś ogólnopolski duszpasterz motocyklistów z Kościoła Ewangelickiego. Nabożeństwo uświetnił zespół z Goleszowa. 

Po nabożeństwie motocykliści upiekli przy ognisku domową kiełbaskę, rozmowy przeciągnęły się do późnych godzin popołudniowych. W nabożeństwie wziął udział radny sejmiku województwa śląskiego sympatyk motocyklistów Janusz Buzek z Bielska Białej  oraz radni ze Szczyrku. –  Wszyscy zapowiedzieli się już na kolejne nabożeństwo. Szczyrk jest wspaniały ze względu na wiele ciekawych zakrętów, które prowadzą do Parafii Ewangelickiej – kwituje ks. Jan. 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: