Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Motocykl rzadko wybacza błędy

Zbliżający się sezon wakacyjny, czas urlopów i sprzyjająca pogoda wpływają na większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

- Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym, to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach. Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się bowiem poważnymi obrażeniami – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Najmniejszy błąd za kierownicą, może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. - Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój – podkreślają mundurowi

Policjanci dodają, że podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Policja przypomina także zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy – kończą apel policjanci.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-04 13:46:58
Ponury_Farmer: A może akcja ,, Motocyklisto patrz na szybkościomierz, kodeks drogowy obowiązuje wszystkich ,,
2019-05-04 15:29:37
krzysztof.mm: warto chyba przypomnieć, że motocyklista powinien mieć prawo jazdy, a motocykl - tablice rejestracyjne
2019-05-05 14:27:20
bronek91: Warto chyba przypomnieć, iż lasy i tereny leśne służą innym celom, niż dostarczaniu motocyklistom darmowej rozrywki. Natomiast znajomość z komendantem z dowolnego garnizonu lub innym politycznym nie usprawiedliwia nie tylko łamania prawa, ale także agresji względem osób zwracających słusznie uwagę.
2019-05-05 16:45:45
sciemal: A może tak przypomnieć tym przygłupom że w naszym kraju obowiązuje przepis trzymania się prawej strony jezdni a nie jeżdzenie na "zakładkę" i blokowanie pasa ruchu.Jeśli nie umieją jeździć jeden za drugim to niech sobie kupią hulajnogę i poćwiczą!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: