Haratyk rywalizował w Katarze

W piątkowe popołudnie, w Dosze rozpoczęła się tegoroczna edycja Diamentowej Ligi. Do stolicy Kataru udał się także kulomiot, pochodzący z naszego regionu, Michał Haratyk. Halowy Mistrz Europy, w silnie obsadzonym konkursie, zajął piąte miejsce.

Haratyk osiągnął najlepszy rezultat spośród zawodników ze Starego Kontynentu. 27-letni kulomiot w trzeciej próbie przekroczył granicę 21 metrów - 21,02. Chwilę później poprawił ten rezultat o 16 centymetrów. Haratyk zajął piątą pozycję, ale zapewnił sobie udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata (przyp. red. także w Dosze) oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które czekają nas w przyszłym roku.

W piątek najlepszy okazał Ryan Crouser, który był jednym z dwóch kulomiotów, którym udało się wczoraj pokonać granicę 22 m. Amerykanin osiągnął 22,13 m i o 7 cm pokonał Tomasa Walsha z Nowej Zelandii. Podium uzupełnił Darlan Romani. W konkursie wziął udział także drugi z reprezentantów Polski - Konrad Bukowiecki uplasował się na ósmym miejscu.