Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Scena będzie gotowa na koniec czerwca

Powiększy się scena oraz przybędzie zaplecze, gdzie wykonawcy odpowiednich warunkach przygotują się do występów. Trwają prace wykończeniowe związane z odnowieniem amfiteatru w Jasienicy. Artyści pierwszy raz w odnowionym obiekcie wystąpią już podczas „Lata w Jasienicy”.

 - brak odpowiedniego zaplecza był dużym problemem przy wykorzystaniu amfiteatru –wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna - zależało nam na rozbudowie sceny, a zwłaszcza wybudowaniu zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Nasze imprezy na Drzewiarzu przyciągają coraz więcej widzów nie tylko z naszej gminy, ale i sąsiednich miejscowości. Co za tym idzie, zapraszamy do występów licznych i bardzo popularnych artystów. Zarówno publiczności, jak i występującym na scenie osobom chcemy zapewnić odpowiednie i godne warunki.

Scenę amfiteatralna wybudowano w latach 90. ub. Wieku - jako pierwsza w ówczesnej gminie Jasienica, nie miała żadnego zaplecza. Teraz powstaną tu cztery szatnie oraz część sanitarna. Pod nadzorem Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy sama scena wraz z zadaszeniem nad nią także zostaną powiększone. To znacznie ułatwi przeprowadzanie koncertów, zwłaszcza liczniejszych zespołów, których występy cieszą się nieodmiennym powodzeniem wśród jasienickiej publiczności.

Na rozbudowę amfiteatru GOK-u wójt udało się pozyskać 300 tys. zł dofinansowania ze środków UE. Całość kosztować będzie 602,7 tys. zł, brakującą część pokryje budżet Gminy Jasienica.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: