fotoreportaże

Moravsky Pohar: raport z III rundy

Kartodrom w Vysokim Mycie (CZ) gościł zawodników podczas kolejnej rundy z cyklu zawodów kartingowych \'\'Moravsky Pohar\'\'. W zawodach udział brało ponad 150 zawodników z całej Europy. W tym gronie znalazło się 7 zawodników z Polski, a 5 z śląska Cieszyńskiego. W najmniejszej kategorii Comer 60 po wielkim boju z czeskimi i słowackimi kolegami wygrał 8-letni Cezary Kurowski. Odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i zdobył cenne punkty do klasyfikacji generalnej (w poprzednich zawodach nie brał udziału). Czarek startował także w wyższej i liczniejszej kategorii Parilla. W tej grupie zajął 17 miejsce, jednak usprawiedliwia go fakt, że startował po raz pierwszy w tej kategorii, a 5osada była liczniejsza i bardziej doświadczona. Należą mu się także słowa uznania z uwagi na to iż kończąc bieg w \'\'Comer 60\'\' od razu wsiadał w \'\'Parillę\'\' i ruszał do kolejnego wyścigu. Krystian Holubek zajął 10 miejsce. W najliczniejszej klasie Rotax Max udział wzieli kuzyni Paweł i Łukasz Ernst. Paweł miał nielada pecha w sobote. Podczas jednego z treningów wpadł na niego inny zawodnik i obaj dachowali, a na następnym zatarł silnik. Dzięki sprawnej obsłudze mechaników udało się naprawic szkody i wymienic silnik na rezerwowy, który jednak był dużo słabszy i Paweł nie zaliczył tego występu do udanych. Ostatecznie zajął 11 miejsce. Łukasz miał problemy techniczne na czasówce i do 1 wyścigu startował z 13 miejca, a kolizja ok 10 zawodników w pierwszym zakręcie spowodowała, że do 2 wyścigu startował z 16 pola. Kolejne wyścigi byłe bardziej udane i w rezultacie zawody ukończył na 4 miejscu. W zawodach brał udział także Szymon Pajestka. Były to dla niego pierwsze zawody, a startował w bardzo szybkiej kategorii ICA-100. Kłopoty ze sprzętem i brak doświadczenia nie zniechęcały go do walki z bardziej doświadczonymi kolegami. Zawody ukończył na 16 miejscu.Krystian Holubek pragnie podziękowac firmom \'\'Kwiaciarnia MARIUSZ\'\' oraz \'\'P.H.U. EUROSKUTER\'\' za wsparcie niezbędne do wystartowania w zawodach.Kolejne zawody odbędą się w czeskim Pisku 25-27 lipca.Wszystkich pragnących rozpocząc przygodę z kartingiem lub spróbowac sił na torze podczas treningów prosimy o kontakt pod nr 606 497 282 (kontakt Łukasz Ernst)