Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Mój rynek" już otwarty

W sobotę (30.05.2020) na targowisku rolno-spożywczym w Cieszynie nastąpiło uroczyste otwarcie sektora „C”, czyli najnowszej inwestycji realizowanej przez MZD w Cieszynie. Głównym celem renowacji i powiększenia targowiska jest stworzenie możliwości sprzedażowych lokalnym rolnikom.

W sobotę (30.05) uroczyście przecięto wstęgi na targowisku rolno-spożywczym w Cieszynie. Chociaż obiekt działał już wcześniej, aktualnie świętowano realizację zadania, polegającego na powiększeniu powierzchni handlowej - Zadanie realizowane przez Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie inwestycji znalazło się m.in. wyburzenie budynku dawnej Szkoły Alternatywnej, budowa budynku zaplecza sanitarnego, utwardzenie placu targowego, stragany, przebudowa istniejącej wiaty, ogrodzenie, instalacje kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz elektrycznej, monitoring, mała architektura w tym ławki oraz stojak na rowery, zieleń – podsumowała Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Cieszyna. Przebudowa była współfinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna (28.05) radni uchwalili równie regulamin sektora C targowiska rolno-spożywczego w Cieszynie „Mój Rynek”. Zgodnie z nim powierzchnia handlowa jest przeznaczona dla rolników, a zarządca ma prawo zweryfikować status rolnika osoby sprzedającej. Targowisko jest obiektem całorocznym, dni handlowe to poniedziałek-sobota, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy. W przypadku braku zainteresowania prowadzeniem handlu przez rolników regulamin dopuszcza udostępnienie miejsc handlowych podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: