Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogwizdów: chodnik i utrudnienia na Cieszyńskiej

Wraz z nadejściem czerwca ruszyła w Pogwizdowie inwestycja polegająca na budowie chodnika przy ulicy Cieszyńskiej. Gmina przeznaczyła na realizację zadania ponad 600 tysięcy złotych.

Realizacja zadania rozpoczęła się 1 czerwca 2020 roku, a koniec prac zaplanowano na 31 lipca tego roku. Po tym terminie mają być prowadzone prace z nawierzchnią drogową - od dziś ruszyły prace i możemy spodziewać się utrudnień – wyjaśnia Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach. Aktualnie prace odbywają się poza pasem ruchu, kierowcy jednak muszą uważać na miejscowe zwężenie jezdni. Problematyczny może okazać się również ruch pieszych, jednak mieszkańcy potwierdzają, że tymczasowe niedogodności są niczym, gdyż chodnik w tym miejscu jest bardzo potrzebny (realizowane zadanie jest kontynuacją inwestycji polegającej na budowie chodnika prowadzącego do centrum Pogwizdowa. Aktualnie realizowany jest III etap, tj. od ul. Tulipanowej do skrzyżowania z ul. Wrzosów).

19 maja został przekazany plac budowy. W ubiegły czwartek (28.05) odbyło się spotkanie z Powiatowym Zarządem Dróg Publicznych i ustalono wszystkie aspekty robot. Dziś (01.06) rozpoczęto wykonanie odkrywki przepustu - aktualnie wprowadzona została organizacja ruchu, która jest zatwierdzona. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będzie wprowadzone oznakowanie świetlne – uzupełnia Sikorski.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: