Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Modlili się za Ojczyznę na Tynioku

Na Tynioku w Koniakowie, odbyła się wyjątkowa Msza Święta w intencji Ojczyzny. Wzięli w niej udział Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek, Z-ca Wójta Ryszard Macura, Sołtys Jaworzynki Bogusława Kawulok, Radni Jan Bocek, Ignacy Zawada wraz z małżonką, Kazimierz Łacek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łucja Dusek wraz z pracownikami, mieszkańcy, turyści i inni goście. Mszy przewodniczył Dziekan Dziekanatu Istebniańskiego ks. Tadeusz Pietrzyk.


Jak informuje gmina Istebna - Hasłem przewodnim tegorocznej Eucharystii były słowa śp. Lecha Kaczyńskiego "Jutro Polski i Europy zależy od tego, jakie w Polsce i Europie będą rodziny". W homilii ks. Dziekan podkreślił, “ że Polacy w ciągu swojej historii wiele razy tracili swoją wolność, suwerenność, niepodległość…. Ale … ta wolność zawsze była przechowywana w polskich rodzinach w polskim Kościele. Tam trwał język polski, tam trwało myślenie po Polsku, literatura, czytano naszych wieszczów narodowych, dbano o kulturę i zwyczaje a także przechowywano w sercach wiarę w Boga żywego, Ojca, Syna, Ducha Świętego. Matkę Najświętszą brano za królową i Ona Polski i Polaków broniła… . Także dzięki Bogu, dzięki wierze przetrwała Polska, przetrwał język, kultura, religia i nasza ziemska ojczyzna. … “
W tym roku eucharystyczne wydarzenie rozpoczął hejnał rozbrzmiewający z rogu pasterkiego zagranego przez Tadeusza Ruckiego.

Po Mszy Świętej wszyscy przybyli goście udali się na poczęstunek do Koliby Pana Ignacego Zawady.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

22
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-03 18:53:18
maurycy: Jeżeli mowa o Rodzinie, warto się zainteresować:
2021-08-03 18:53:41
maurycy: // https://bronmyksiedzaoko.pl/ //
2021-08-03 18:54:28
maurycy: Petycja – Brońmy Ks. Prof. Dariusza Oko Od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Takiej kary żądają dla ks. prof. Dariusza Oko oraz dziewięćdziesięcioletniego niemieckiego ks. prof. Johannesa Stöhra niemieckie organy ścigania. Powód? Publikacja artykułu naukowego opisującego mechanizmy działania przestępczego środowiska wykorzystującego seksualnie dzieci oraz zależnych dorosłych w Kościele katolickim.
2021-08-03 19:01:51
maurycy: Ks. prof. Dariusz Oko niedawno wydał książkę pt. "Lawendowa mafia. Z papieżami i biskupami przeciwko homoklikom w Kościele", w której opisuje mechanizm działania tak nazywanej "lawendowej mafii", choć wbrew nazwie nie jest to struktura o charakterze mafijnym, ale raczej coś na kształt nieoficjalnych zależności i powiązań osób przynależnych. F. Martel wobec "lawendowej mafii" używa porównania do kłączy.
2021-08-03 19:13:14
maurycy: Ks. prof. Dariusz Oko w związku ze swą działalnością skupioną na obronie rodziny, której klasyczny model ulega ostatnio znacznemu podważeniu, stał się już niegdyś osobą atakowaną. Dowodem na to może być artykuł, jaki swego czasu na jego temat ukazał się w 2015 r. na łamach "Tygodnika Powszechnego", za sprawą Krzysztofa Charamsy, który nieco później dokonał coming outu.
2021-08-03 19:14:34
maurycy: Zachowując w pełni akademicki warsztat, autor wraz z redaktorem naczelnym wydawanego od ponad 50 lat periodyku „Thelogisches” ks. prof. Johannesem Stöhrem, zdecydowali się odważnie zainicjować akademicką dyskusję na temat poważnych i szkodliwych konsekwencji działań homolobby w strukturach kościelnych, w tym przestępstw pedofilskich popełniane przez hierarchów o skłonnościach homoseksualnych.
2021-08-03 19:15:09
maurycy: Opatrzony szczegółową bibliografią tekst stanowi opartą na rzetelnych i licznych źródłach opinię ks. prof. Dariusza Oko, kierownika Katedry Filozofii Poznania Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dotyczącą istotnego czynnika narastającego kryzysu współczesnego Kościoła.
2021-08-03 19:15:39
maurycy: Tekst ten jest wyrazem poglądów ks. prof. Dariusza Oko i jego troski o chrześcijańską wspólnotę, jak i elementem debaty teologów oraz innych naukowców, którzy badają wielorakie aspekty funkcjonowania Kościoła katolickiego.
2021-08-03 19:20:31
maurycy: CYTUJĘ " Natomiast o homoseksualnym lobby, działającym w Watykanie, mówi za papieżem także kardynał Oscar Maradiaga z Hondurasu, jeden z najbliższych współpracowników i przyjaciół Franciszka, koordynator Komisji Kardynalskiej (aktualnie) sześciu kardynałów, którzy doradzają papieżowi w zarządzaniu Kościołem oraz w reformie Kurii Watykańskiej. Kardynał Maradiaga na pytanie: „Czy istniej gejowskie stowarzyszenie w Watykanie?” odpowiedział: „nie tylko to, ale Ojciec święty sam powiedział, że takie ‘lobby’ w tym sensie istnieje. Ojciec święty stara się powoli oczyszczać tę sytuację.”" - za Dariusz Oko "O konieczności ograniczania klik homoseksualnych w Kościele"
2021-08-03 19:22:48
maurycy: CYTUJĘ " Jest to też zgodne z wcześniejszymi wypowiedziami papieża Benedykta XVI oraz z jego ostatnim stwierdzeniem o istnieniu homoseksualnych klik w seminariach. Stwierdził on mianowicie, że w okresie posoborowym „w różnych seminariach powstały kliki homoseksualne, które działały mniej lub bardziej otwarcie i znacząco zmieniły klimat w seminariach. (…) Jeden z biskupów, który wcześniej był rektorem seminarium, zorganizował pokaz filmów pornograficznych dla kleryków, rzekomo z zamiarem uodpornienia ich w ten sposób na zachowania przeciwne wierze. (…) Być może warto wspomnieć, że w niejednym seminarium studenci przyłapani na czytaniu moich książek byli uważani za niezdolnych do kapłaństwa. Moje książki były ukrywane, jak zła literatura, i czytane jedynie pod ławką. Wizytacja, która się odbyła [w Stanach Zjednoczonych], nie przyniosła nowych spostrzeżeń, najwidoczniej dlatego, że różne siły połączyły się, by ukryć prawdziwą sytuację. Zlecono drugą wizytację i przyniosła ona znacznie więcej spostrzeżeń, ale generalnie nie osiągnęła jakichkolwiek rezultatów.”" - za Dariusz Oko "O konieczności ograniczania klik homoseksualnych w Kościele"
2021-08-03 19:24:36
maurycy: CYTUJĘ "Jednakże z takich seminaryjnych klik w oczywisty sposób, po wyświęceniu ich członków na kapłanów, a potem biskupów i nieraz po mianowaniu ich także kardynałami, powstają lub umacniają się już istniejące homoseksualne kliki diecezjalne, zakonne, watykańskie i ogólnokościelne. Tworzą one prawdziwe homoseksualne lobby czy klany, nazywane też tutaj po prostu homolobby lub homoklanami, działające często niegodnie i niesprawiedliwie w interesie swoich członków, broniąc ich przed konsekwencjami popełnianego przez nich zła i umożliwiając im awanse oraz kariery, na które w żadnym przypadku nie zasługują. 5 Kiedy posuwają się one do oczywistych, regularnych działań przestępczych, przekształcają się w homoseksualne mafie, nazywane tutaj homomafiami. Jak widzimy to z zacytowanej właśnie wypowiedzi papieża Benedykta XVI, są one wystarczająco potężne, by zablokować papieskie wizytacje seminariów w całym tak wielkim i kluczowym kraju, jak Stany Zjednoczone oraz przez dziesięciolecia oszukiwać i okłamywać kolejnych papieży." - za Dariusz Oko "O konieczności ograniczania klik homoseksualnych w Kościele"
2021-08-03 19:25:58
maurycy: CYTUJĘ "Ten artykuł jest inspirowany wypowiedziami obu papieży, a także szeregu kardynałów, biskupów, kapłanów, konsekrowanych kobiet i mężczyzn oraz osób świeckich, którzy mają szczególnie szeroką wiedzę na te tematy, a jego zadaniem jest bliższe wyjaśnienie wskazanego przez nich problemu tego rodzaju związków w Kościele. Istnienie takich potężnych klanów stoi przecież w oczywistej logicznej, etycznej i dogmatycznej sprzeczności z samą istotą Kościoła oraz jego nauczaniem. Może też być przykładem poddania się Kościoła wobec ideologii gender z jej centrum w postaci homoideologii." - za Dariusz Oko "O konieczności ograniczania klik homoseksualnych w Kościele"
2021-08-03 19:46:50
edward pilich : Modlili się o swoją głupotę
2021-08-03 20:10:05
marat: A Wy o co się modlicie? krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
2021-08-03 21:10:00
święty_Patryk: dżizas, to już na maksa pierdolamento odchodzi w tej Istebnej... a robić ni ma komu
2021-08-03 21:11:40
święty_Patryk: p.s. taki z ciebie m a u r y c y, donuś, jak z tych rozmodlonych s a p i e n s
2021-08-03 21:49:19
jasper: Jeszcze 600 , 400 lat temu KK mial taka wladze , ze jesli ktos smial powiedziec, ze dzieci sa przez ten twor grozy i przerazenia wykorzystywane seksualnie, konczyl w kazamatach lochow swietej inkwizycji lub od razu ginal na stosie ! Jak jest dzisiaj ? ksieza pedofile nadal bezkarnie krzywdza dzieci i smieja sie z baranow i tragedii dzieci. Ich guru z Torunia wprost definiuje te przestepstwa - „ KTO Z WAS NIE MIAL W SWYM ZYCIU POKUSY ABY ZABAWIC SIE Z DZIECKIEM”. A politykierzy z partii rzadzacej PiS i ich elektorat przyklaskuja i przytakuja w imie Boga !
2021-08-03 21:58:20
Kankee: Kiedyś hasłami przewodnimi były cytaty z Biblii, teraz cytują Kaczyńskiego...czarno widzę tę przyszłość.
2021-08-03 23:34:01
marat: jasper, Tak zaciekle reklamowaliście i rozpowszechnialiście co bardziej soczyste fragmenty wyjęte z "Sodomy" F. Martela i jak się okazuje, do dziś nie przeczytaliście tej pozycji od deski do deski — a co dopiero wyciągnąć wnioski... Wstawki reklamowe przysłoniły Wam istotę pracy Martela. Gdybyście zapoznali się z "Sodomą" Martela wiedzielibyście, gdzie tkwi źródło problemu i to nie bynajmniej 600, 400 lat temu, jak sobie sami wymyśliliście.
2021-08-03 23:37:09
marat: A poza tym kolejna marna prowokacja, zamiast szczuć, lepiej uzupełnijcie deficyty wiedzy IGNORANCI krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
2021-08-04 07:11:09
jasper: Tak, tak marat, bloker i inne wczesniej nicki, zapomniales napisac, ze owce cale zycie boja sie wilka ! A zjada je pasterz …
2021-08-05 22:54:00
marat: I tu się Wy mylicie, to Pasterz ofiaruje się za swe owce...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: