Modelarze z Istebnej Mistrzami Europy

W dniach 7-14 września w Koszycach odbyły się XI Mistrzostwa Europy w Modelarstwie Kosmicznym.
W imprezie, w której brało udział 150 zawodników z 16 krajów znakomity występ odnotowali modelarze z naszego regionu.
W kategorii S7 (makieta oryginalnej rakiety z oceną stylu lotu) zwyciężył Antoni Karch z Istebnej, a na drugiej pozycji uplasował się jego syn Tomasz.
W konkurencji drużynowej pan Antoni posiłkowany przez Tomka i Wojciecha Krzywińskiego z Płocka ponownie stanął na najwyższym stopniu podium.
Łup medalowy istebniańskich rocketmanów mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w rywalizacji w kategorii S5 (makieta oryginalnej rakiety z oceną wysokości lotu) pierwszoplanową rolę odegrała pogoda, która jednym pomagała, a i innym przeszkadzała. Niestety w tej drugiej grupie znaleźli się nasi modelarze. Ostatecznie Antoni Karch został sklasyfikowany na dziesiątym, a Tomasz Karch na czternastym miejscu.

Ale to nie koniec medalowego żniwa naszych zawodników. Z dwoma krążkami wrócił również Edward Wowry z Cieszyna, który w kategorii S8E/P (rakietoplany zdalnie sterowane) wywalczył srebrny medal indywidualnie i brązowy drużynowo.

Cała trójka reprezentuje barwy Górnośląskiego Klubu Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku.
źródło: SRiWR "OLZA"